*alt_site_homepage_image*
lt
de

Naujienos

RSS

KAZIMIERAS SLIŽYS PRISTATĖ VIENOJE SUKURTUS DARBUS

  Programos „Artist in residence“ dalyvis, jaunasis menininkas Kazimieras Sližys birželio 17 d. Austrijos vyriausybės parodų salėje pristatė Vienoje sukurtus darbus, savo turiniu peržengiančius tradicinių meninių sričių ribas.Vilniaus dailės akademijos absolventas K. Sližys, pasitelkdamas garso ir video įrašus, Vienos miesto žemėlapio principu pagamintą kortų kaladę, nešiojamus radijo bangų prietaisus, eksponuoja konceptualaus meno idėja sukurtus tris projektus, gvildenančius mąstymo ir veikimo santykį įvairiose Vienos miesto vietose,virtualios erdvės saugumo ir pažeidžiamumo aspektus.

Ši Kazimiero Sližio jau kelis metus įvairiomis išraiškos priemonėmis gvildenama tema pasirodė labai įdomi  vertinimo komisijai, vykdžiusiai kandidatų į balandžio-birželio mėn. menininkų rezidencijų Austrijos sostinėje atranką. Kartu su K. Sližiu trijų mėnesių rezidenciją Vienoje gavo menininkai iš Čilės, Bosnijos Hercogovinos, JAV, Kubos ir Rusijos.

 

Visų šešių menininkų kūrybinius projektus įprasminanti ekspozicija, kurios atidarymo renginiai vyko net kelias dienas, Austrijos vyriausybės parodų salėje (Concordiaplatz 2, 1010 Wien), veiks iki birželio 26 d. Daugiau informacijos galima rasti :

 

 http://www.kulturkontakt.or.at/html/D/wp.asp?pass=x&p_title=14512&rn=162747  

 

Kazimieras Sližys gimė 1988 m. Vilniuje. 2006 m.įstojo į Vilniaus dailės akademiją, kurią 2011 m. baigė skulptūros magistro studijomis (kūrybinis vadovas B. Henrik Andersen). Dalyvavo grupinėse parodose Lietuvoje ir Estijoje. Šis Lietuvos atstovas yra vienas jauniausiųjų menininkų, kurie buvo atrinkti trijų mėnesių rezidencijai Vienoje.

 

 Į programą „Artist in residence“gali pretenduoti menininkai iš viso pasaulio arba yra kviečiami aplikuotis  iš šalių, su kuriomis Austrijos vyriausybės meno ir kultūros departamentas yra pasirašęs susitarimo memorandumą dėl kultūrinio bendradarbiavimo.

 

Su Lietuvos Respublikos kultūros ministerija toks susitarimas buvo pasirašytas 2009 metų birželio 19 dieną Austrijos Respublikos federacinės švietimo, meno ir kultūros ministrės Claudijos Schmied vizito Lietuvoje metu.

 

Nuo 2009 metų menininkų rezidencijoje Vienoje gyveno ir dirbo fotomenininkas Vidas Biveinis,tapytojos Jolanta Kyzikaitė ir Milda Gailiūtė, konceptualaus meno atstovė Elena Narbutaitė.