Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras R. Karoblis: keičiantis ES ir Kinijos santykiams reikalingas naujas ES požiūris

Sukurta 2022.06.03 / Atnaujinta 2022.06.03 15:55
  Viceministras R. Karoblis: keičiantis ES ir Kinijos santykiams reikalingas naujas ES požiūris

  Birželio 3 dieną užsienio reikalų viceministras Raimundas Karoblis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos susitikime prekybos klausimais, kuriame ES prekybos ministrai rengėsi 12-ajai Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) ministrų konferencijai, vyksiančiai šių metų birželio 12-15 dienomis Ženevoje, Šveicarijoje. Prekybos ministrai sutarė, jog būtina toliau intensyviai dirbti, siekiant pažangos maisto tiekimo saugumo, PPO reformų ir PPO atsako į pandemiją klausimais.

  „Maisto krizę išspręsti galime tik sustabdydami Rusijos agresiją ir atblokuodami Ukrainos jūrų uostus. Be to, būtina ne tik įvardinti maisto saugumo problemą, bet ir aiškiai nurodyti šios krizės priežastis, tokiu būdu nepaliekant vietos Rusijos propagandai“, – pažymėjo viceministras R. Karoblis.

  Diskusijoje dėl ES ir Kinijos dvišalių prekybinių santykių viceministras R. Karoblis pabrėžė, jog šiems santykiams besikeičiant yra būtina iš naujo įvertinti ES strategiją dėl Kinijos, aiškiai apibrėžti ES tikslus vidutiniu ir ilguoju laikotarpiu bei numatyti priemones jiems pasiekti. Viceministras pažymėjo tiekimo grandinių atsparumo didinimo bei ES vidaus rinkos priklausomybės nuo Kinijos mažinimo svarbą, o tam reikia sisteminio požiūrio ir ilgalaikių tvarių sprendimų. Pasak viceministro, svarstant ES ir Kinijos ateities santykius būtina atsižvelgti ir į bendrą geopolitinį kontekstą.

  Aptariant ES ir JAV prekybinius santykius, R. Karoblis pabrėžė, kad ES ir JAV bendradarbiavimas yra nepakeičiamas sprendžiant geopolitinis iššūkius Rusijos karo prieš Ukrainą kontekste, o kaip papildomą darbo sritį ateičiai nurodė transatlantinį bendradarbiavimą užtikrinant patikimas žaliavų tiekimo grandines, įskaitant pagalbą žemės ūkio prekių eksporto iš Ukrainos atnaujinimui. „Lietuvai teigiamai vertina ES ir JAV įsipareigojimas koordinuoti veiksmus reaguojant į trečiųjų šalių ekonominį spaudimą“, – teigė viceministras.

  Susitikimo metu aptarta pažanga šiuo metu vykstančiose dvišalėse derybose dėl ES laisvosios prekybos sutarčių bei jau esamų ES laisvosios prekybos susitarimų įgyvendinimas. „Dabartiniame globalių iššūkių kontekste, ES laisvosios prekybos susitarimai yra viena iš pagrindinių priemonių, kurių pagalba stiprinamas ES ekonominis atsparumas bei suteikiama naujų galimybių mūsų verslui“, – akcentavo viceministras R. Karoblis.