Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
Ministras Landsbergis su Kuleba.jpg

Lapkričio 28–29 dienomis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo NATO užsienio reikalų ministrų susitikime Briuselyje.

Šio susitikimo metu įvyko pirmasis NATO ir Ukrainos Tarybos (NUC) posėdis užsienio reikalų ministrų lygiu. Sprendimas įsteigti NATO ir Ukrainos Tarybą buvo priimtas Vilniaus viršūnių susitikime šių metų liepą. 

Situacija Ukrainoje » Užsienio reikalų ministro veikla » NATO ir tarptautinis saugumas »
signal-2023-11-29-135201_002.jpeg

Briuselyje ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su NATO vyriausiuoju karinių pajėgų Europoje vadu generolu Christopheriu G. Cavoli.

Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » NATO ir tarptautinis saugumas »
Ministras Landsbergis su NATO Generaliniu sekretoriumi.jpg

Lapkričio 28–29 dienomis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvauja NATO užsienio reikalų ministrų susitikime Briuselyje, Belgijoje.

Užsienio reikalų ministro veikla » NATO ir tarptautinis saugumas »
Ministras G Landsbergis Berlyne (3).jpeg

Šiandien, lapkričio 28 dieną, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Berlyne su Vokietijos federaline užsienio reikalų ministre Annalena Baerbock atidarė Berlyno užsienio politikos forumą (ang. „Berlin Foreign Policy Forum 2023“).

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
DSC_0283.jpg

Lapkričio 28 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Berlyne su Vokietijos federaline užsienio reikalų ministre Annalena Baerbock atidarys Berlyno užsienio politikos forumą (ang. „Berlin Foreign Policy Forum 2023“).

Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai »
G Landsbergis Baltijos Taryboje (1).jpeg

Lapkričio 24 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis 29-ojoje Baltijos Taryboje teigė, kad Ukrainos pergalė – egzistencinis klausimas ne tik Baltijos valstybėms, bet ir Vakarams, o parama kovojančiai Ukrainai turi būtu svarbiausias prioritetas artimiausiu laikotarpiu.  

Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai »
DSC_2093.jpg

Lapkričio 21 dieną ministras Gabrielius Landsbergis nuotoliniu būdu dalyvavo JAV Valstybės sekretoriaus Antony J. Blinkeno kvietimu surengtame G7+ susitikime dėl energetinės paramos Ukrainai. Susitikime buvo aptarta pagalba Ukrainos energetikos sektoriui bei priemonės galinčios užtikrinti didesnį atsparumą.

Situacija Ukrainoje » Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Naujienos »
G. Landsbergis URT Briuselyje (1).jpeg

Šiandien, lapkričio 13 dieną, Briuselyje vyksta Europos Sąjungos užsienio reikalų taryba.

„Neturime suteikti  Putinui vilties, kad jo pergalė yra įmanoma. Turime aiškiai suprasti, kad atsakomybe už tai, kaip padėsime Ukrainai, ir už tai, ar pavyks Ukrainai laimėti, dalinsimės  visi“, – sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.

Situacija Ukrainoje » Užsienio reikalų ministro veikla » Europos Sąjunga »
URT.png

Lapkričio 13 dieną Briuselyje užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje numatomos diskusijos apie Rusijos agresiją prieš Ukrainą, Azerbaidžano-Armėnijos konfliktą, situaciją Izraelyje ir regione bei ES ekonominio saugumo užsienio politikos dimensijos aspektus.

Užsienio reikalų ministro veikla » Europos Sąjunga »
121 Rukla.JPG

Rukloje šeštadienį, lapkričio 11 dieną, buvo pristatyta iš Jonavos kilusio rašytojo Grigorijaus Kanovičiaus romano „Miestelio romansas“ vertimas į čekų kalbą. Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis teigia, kad rašytojo G. Kanovičiaus romano vertimas į čekų kalbą dar kartą įrodo, kad Čekijos ir Lietuvos ryšiai skleidžiami visomis kryptimis.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
G. Landsbergis susitiko su Čekijos UR ministru (1).JPG

Lapkričio 10 dieną Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitikime su Čekijos užsienio reikalų ministru Jan Lipavský aptarė dvišalį ir regioninį bendradarbiavimą, visapusės paramos Ukrainai užtikrinimą, regiono saugumo, ES ir NATO darbotvarkės, padėties Artimuosiuose Rytuose, paramos demokratijai bei kitus tarptautinės svarbos klausimus.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
Ministras G. Landsbergis su ET GS Marija Pejčinovic Buric (3).JPG

Lapkričio 9 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Europos Tarybos (ET) Generaline sekretore Marija Pejčinović Burić, ministro kvietimu atvykusia į Vilniuje organizuojamą aukšto lygio Demokratijos ateities forumą.

Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai »
Čekija Jan Lipavsky.png

Lapkričio 10 dieną Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Vilniuje susitiks su Čekijos užsienio reikalų ministru Jan Lipavský.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
Ministras susitiko su Švedijos užsienio reikalų ministru (1).JPG

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis lapkričio 6 dieną susitiko su Vilniuje viešinčiu Švedijos Karalystės užsienio reikalų ministru Tobiasu Billströmu, su kuriuo aptarė paramos demokratinei Baltarusijai, regioninio saugumo ir bendradarbiavimo stiprinimo, paramos prieš Rusijos agresiją kovojančiai Ukrainai bei kitus aktualius tarptautinės darbotvarkės klausimus.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
Pasaulio laisvės kongresas (1).jpg

Lapkričio 6 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pasveikino Vilniuje susirinkusio Pasaulio laisvės kongreso, vyksiančio lapkričio 6–8 dienomis, dalyvius. Kreipdamasis į daugiau nei 300 iš viso pasaulio atvykusių žmogaus teisių ir demokratijos gynėjų, ministras pasidžiaugė, kad Vilnius pagrįstai tapo demokratijos gynėjų užuovėja, kur jie gali laisvai susirinkti ir diskutuoti bei pabrėžė jų vaidmens svarbą.  

Užsienio reikalų ministro veikla »
Daugiau naujienų