Artimiausi renginiai
- 2023-06-05 Ministras G. Landsbergis susitiks su Maroko ambasadore
- 2023-06-05 Ministras G. Landsbergis susitiks su Moldovos užsienio reikalų ministerijos darbuotojais dalyvaujančiais Europos Sąjungos integracijos projekte
- 2023-06-05 Ministras G. Landsbergis susitiks su visų Lietuvos Respublikos ministerijų viceministrais
- 2023-06-06 Ministras G. Landsbergis dalyvaus rytiniame Seimo posėdyje
- 2023-06-06 Ministras G. Landsbergis dalyvaus vakariniame Seimo posėdyje

Birželio 1 dieną Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos (PTO) 68–ojo Europos komisijos posėdžio Sofijoje, Bulgarijoje metu, Lietuva išrinkta į PTO Vykdomąją tarybą 2023–2027 metų kadencijai. Posėdyje dalyvauja Ekonomikos ir inovacijų viceministrės Ievos Valeškaitės vadovaujama Lietuvos diplomatų ir ekspertų delegacija.

Gegužės 31 d. Osle, Lietuvos diplomatijos vadovas, Gabrielius Landsbergis, susitiko su Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretoriumi, James Cleverly.

Gegužės 30 d. Briuselyje vykusiame ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje dalyvavo Užsienio reikalų viceministrė, Jovita Neliupšienė. Posėdyje rengtasi birželio 29-30 d. vyksiančiam Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikimui.

Gegužės 21 d., pažymint Solidarumo su Baltarusijos politiniais kaliniais dieną, Lietuvos diplomatai dalyvavo solidarumo su Baltarusijos politiniais kaliniais akcijose Vilniuje ir kituose miestuose.
Užsienio reikalų ministerija dar kartą primena apie galiojančią rekomendaciją Lietuvos Respublikos piliečiams nevykti į Baltarusiją, o tiems kurie šiuo metu yra ten, nedelsiant išvykti iš Baltarusijos.
Kova su ES sankcijų vengimu yra bendra visų ES valstybių narių, ypač esančių prie išorinės ES sienos su Rusija, misija. Siekdamos stiprinti bendradarbiavimą, pasienio valstybės - Suomija, Estija, Latvija, Lietuva, Lenkija ir Europos laisvosios prekybos asociacijos (ELPA) valstybė narė Norvegija – gegužės 15-17 d. susitiko Helsinkyje.

Gegužės 19 dieną užsienio reikalų viceministras E. Meilūnas susitiko su Lietuvoje viešinčiais JAV–Kinijos ekonomikos ir saugumo peržiūros komisijos nariais. Susitikimo metu aptarta Lietuvos patirtis įveikiant politiškai motyvuotą Kinijos ekonominį spaudimą, vykdant strateginę diversifikaciją ir atveriant naujas rinkas Lietuvos verslui. Pokalbio metu taip buvo pristatytos Europos Sąjungos iniciatyvos, skirtos mažinti priklausomybę nuo autoritarinių valstybių strateginiuose ekonomikos sektoriuose ir stiprinti vidaus rinkos atsparumą.

Gegužės 14–19 dienomis Hagoje įvyko 5–oji Cheminio ginklo konvencijos Peržiūros konferencija. Jos metu Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos (OPCW) valstybės narės įvertino Konvencijos įgyvendinimą ir tarėsi dėl ateities prioritetų, tolesnių Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos veiklos gairių.

Gegužės 10–24 dienomis Paryžiuje vykstančios UNESCO Vykdomosios tarybos 216-osios sesijos metu Lietuva pasmerkė nepateisinamą Rusijos agresiją ir išreiškė tvirtą paramą Ukrainai.

Gegužės 16 dieną į Užsienio reikalų ministeriją (URM) buvo iškviestas Rusijos Federacijos ambasados Lietuvos Respublikoje laikinasis reikalų patikėtinis Alexander Elkin, kuriam pareikštas protestas dėl Irkutsko srityje, Rusijoje, stovėjusių monumentų, skirtų Lietuvos ir Lenkijos tremtiniams ir politiniams kaliniams pagerbti, pašalinimo iš jų buvimo vietos.

Europos Sąjungos (ES) lygiu siekiama didesnio interneto platformų skaidrumo, užtikrinant tyrėjų prieigą prie platformų vidinių duomenų, leidžiančių vertinti platformų veiksmus kovojant su įvairiomis grėsmėmis ir pavojais, tokiais kaip dezinformacijos sklaida, ir algoritmų keliamas rizikas. Šiuo tikslu, ES piliečiai, nevyriausybinių organizacijų atstovai, tyrėjai, įmonės ir kiti suinteresuoti atstovai yra kviečiami pareikšti savo nuomonę bei siūlyti idėjas dėl prieigos prie didžiųjų internetinių platformų duomenų ir algoritmų procedūros nustatymo Europos Komisijos (EK) viešojoje konsultacijoje. Pastabas ir pasiūlymus būsimam projektui galima teikti iki gegužės 23 dienos šiame portale.

Gegužės 11 dieną, Stokholme, Lietuvos, Suomijos ir Švedijos užsienio reikalų ministrai kartu su NATO Generalinio sekretoriaus pavaduotoju gynybos politikai ir planavimui majoru generolu Jörg See dalyvavo diskusijoje „Pakeliui į Vilnių“, kurioje aptarė artėjančio NATO viršūnių susitikimo Vilniuje tikslus ir galimus rezultatus.
Baltų apdovanojimu įvertinami pasiekimai ir indėlis šiose srityse: lietuvių literatūros vertimas į latvių kalbą arba latvių literatūros į lietuvių kalbą, lietuvių kalbos mokymas ir puoselėjimas Latvijoje arba latvių kalbos – Lietuvoje, Lietuvos arba Latvijos materialaus ir nematerialaus kultūros bei istorijos paveldo tyrimai, tiriamoji žurnalistika apie Lietuvos ir Latvijos istoriją, kultūrą ir turizmą.

Gegužės 5 dieną, tęsdama vizitą Berlyne, užsienio reikalų viceministrė J. Neliupšienė susitiko su Vokietijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriumi Andreas Michaelis. Susitikimo metu ji pristatė pasirengimą NATO viršūnių susitikimui Vilniuje bei apsikeitė nuomonėmis dėl galimų pagrindinių prioritetų ir sprendimų jo metu.

Gegužės 5 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su kadenciją baigiančiu Rumunijos ambasadoriumi Lietuvoje Cosmin Dinescu.