Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Vienoje paminėta Gedulo ir Vilties diena

Sukurta 2022.06.08 / Atnaujinta 2022.08.18 11:51
   Vienoje paminėta Gedulo ir Vilties diena
   Vienoje paminėta Gedulo ir Vilties diena
   Vienoje paminėta Gedulo ir Vilties diena

   Gedulo ir Vilties dienai atminti birželio 7 dieną Lietuvos ambasada Austrijoje kartu su Austrijos parlamento nare Dr. Gudrun Kugler pakvietė svečius į M. Markevičiaus filmo „Tarp pilkų debesų“ peržiūrą. Filmas sukurtas pagal rašytojos Rūtos Šepetys to paties pavadinimo romaną ir pasakoja knygos veikėjos Vilkų šeimos ir pagrindinės herojės Linos tremties istoriją. Knygą ir filmo siužetą įkvėpė lietuvės tremtinės Irenos Saulutės Valaitytės-Špakauskienės gyvenimo istorija.

   Savo kalboje ambasadorius Donatas Kušlys pabrėžė, kad Lietuvoje beveik kiekviena šeima nukentėjo nuo okupantų vykdytų trėmimų ir atkreipė dėmesį į daugybę trėmimų laikotarpio panašumų su šiandien vykstančiais Rusijos karo Ukrainoje baisumais.

   1941 m. birželio 14 dieną Lietuvoje prasidėjo masiniai šalies gyventojų trėmimai, kuriuos vykdė sovietų okupantai. Per pirmas trėmimų dienas išvežta keliolika tūkst. šalies gyventojų – mokytojų, valdininkų, ūkininkų, vaikų, moterų, vyrų, senolių. Per daugiau nei dešimtmetį vykdytus trėmimus iš Lietuvos priverstinai išvežta daugiau nei 130 tūkst. žmonių.

   Naujienlaiškio prenumerata

   Captcha