Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ukrainos atstatymas Zalcburgo kongreso dėmesio centre

Sukurta 2023.09.25 / Atnaujinta 2023.09.25 18:38
   Ukrainos atstatymas Zalcburgo kongreso dėmesio centre
   Ukrainos atstatymas Zalcburgo kongreso dėmesio centre
   Ukrainos atstatymas Zalcburgo kongreso dėmesio centre

   Rugsėjo 24 -26 d. Austrijoje vyksta 19-asis Zalcburgo Europos viršūnių susitikimas, kurio metu daugiau kaip 50 pranešėjų iš politikos, diplomatijos, verslo ir mokslo sričių aptars, kaip Europa turėtų reaguoti į įvairius iššūkius nuo karinių veiksmų iki klimato krizės, nuo energijos tiekimo iki socialinio sambūvio.

   Renginio garbės svečias ir globėjas Austrijos Federalinis kancleris Karl Nehammer, kreipdamasis į 700 kongreso dalyvių iš visos Europos, pasisakė už greitą Vakarų Balkanų stojimo į ES perspektyvą. „Europos Sąjunga turi laimėti konkurenciją su kitomis šalimis. Tam reikia vienodų sąlygų, nes Europos Sąjunga turi rimtai vertinti save per savo nustatytą narystės sistemą. Austrija ir toliau bus stipri ir patikima Vakarų Balkanų šalių partnerė, kad būtų užtikrintos vienodos sąlygos narystei ES“ – kalbėjo Nehammer.

   Lietuvą Zalcburgo kongrese atstovauja Ekonomikos ir inovacijų viceministrė Erika Kuroškina, pasisakiusi diskusijoje, skirtoje Ukrainos atstatymui. Viceministrė pristatė Ukrainos atstatymo projektus bei priemones, kurios padėtų Ukrainai sėkmingai transformuotis ir pasiruošti eurointegraciniams procesams ir pabrėžė, kad „nors tikrieji Ukrainos atkūrimo procesai prasidės po Ukrainos pergalės, tačiau verslas jau dabar turi būti įtrauktas į Ukrainos atkūrimo procesus. Todėl kuriame Ukrainos pertvarkos ir europinės integracijos planus, stipriname partnerystę ir dirbame, atkurdami socialinę infrastruktūrą, kurios reikia ne rytoj, bet šiandien.“ 

   Konferenciją organizuoja Europos regionų institutas (IRE), kurį 2004 m. įkūrė buvęs Zalcburgo žemės ministras pirmininkas Franz Schausberger (ÖVP).

   Naujienlaiškio prenumerata

   Captcha