Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
2024-05-27 Seimo nariai A. Dumbrava, V. Alkenaitė Abramikienė, V. Semeška su Zalcburgo Premjeru Haslauer ir Landtago prezidente Pallauf.jpg

2024 m. gegužės 26-29 d. Lietuvos Respublikos Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Austrija grupės delegacija, kurią sudarė grupės pirmininkė Vilija Aleknaitė Abramikienė, grupės pirmininkės pavaduotojas Algimantas Dumbrava ir grupės narys Vilius Semeška lydimi ambasadorės Linos Rukštelienės lankėsi Zalcburge ir Vienoje. 

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
LT ambasadore I panelis.jpg

Gegužės 20 d. Bratislavoje Lietuvos ambasada Austrijoje ir Slovakijai kartu su GLOBSEC bei Lenkijos ambasada Slovakijoje narystės JT Žmogaus teisių taryboje bei pirmininkavimo ET Ministrų Komitetui proga organizavo bendrą diskusiją apie Lietuvos, Lenkijos ir Slovakijos praktiką, atpažįstant bei siekiant kovoti prieš melagingas naujienas ir dezinformaciją, taip pat istorijos instrumentalizavimą, atsižvelgiant į dabartinį geopolitinį kontekstą.

Užsienio politika ir diplomatija »
web4_botschafterin_litauenBA5A2247.jpg

Balandžio 9-10 dienomis Ambasadorė Lina Rukštelienė lankėsi Klagenfurte, Karintijos federalinės žemės sostinėje. Ambasadorė susitiko su Karintijos žemės Premjeru Dr. Peter Kaiser, Klagenfurto miesto meru Christian Scheider bei Klagenfurto universiteto rektoriumi Oliver Vitouch.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
Puslapiui foto.JPG

Lietuvos Respublikos ambasada Austrijos Respublikoje, Slovakijos Respublikai, Slovėnijos Respublikai ir Lichtenšteino Kunigaikštystei, įsikūrusi Vienoje, kviečia atlikti praktiką ambasadoje.

Lietuviai Austrijoje »

2024 m. vasario 7 dieną Lietuva ir Austrija pradeda minėti 100-ąsias diplomatinių santykių užmezgimo metines. Prieš 100 metų, 1924 m. vasario 7 d. Austrijos Respublikos vyriausybė pripažino Lietuvos nepriklausomybę ir tarp dviejų valstybių buvo užmegzti formalūs diplomatiniai santykiai, kurie 1991 m. rugpjūčio 28 d. buvo atkurti, Austrijai pripažinus Lietuvos nepriklausomybę.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
image_123650291(4).JPG

Sausio 14 dieną Lietuvos ambasada Vienoje kartu su Lietuvos atstovybe prie tarptautinių organizacijų Vienoje  pakvietė lietuvių bendruomenės narius ir Lietuvos bičiulius bėgimu kartu pagerbti Sausio 13-osios įvykių aukų atminimą Vienoje. Į tradicinį pagarbos bėgimą, nepaisant žvarbaus oro, susirinko gausus būrys Vienoje gyvenančių lietuvių. Bėgimo trasą dalyviai įveikė bėgdami ir eidami. 

Lietuviai Austrijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
2023-12-19-091332_002.jpeg

Praeitą savaitę, gruodžio 11 d. Vienoje lankėsi Lietuvos Respublikos Seimo delegacija – Seimo užsienio reikalų komiteto pirmininkas, Žygimantas Pavilionis ir Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas, Laurynas Kasčiūnas. Vizito metu Seimo atstovai lankėsi Austrijos Parlamente, kur susitiko su kolegomis iš Užsienio reikalų komiteto. Vizito metu suorganizuoti susitikimai ir su Austrijos užsienio reikalų ministerijos politikos direktoriaus pavaduotoju G. Sailler bei Gynybos ministerijos generaliniu sekretoriumi A. Kammel. 

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas »
1701106115606.jpg

Lapkričio 27 d. Vienoje surengtas pirmasis Baltijos šalių ir Austrijos ekonominis forumas. Forumą rengė Lietuvos, Latvijos ir Estijos ambasados kartu su Austrijos federaliniais ekonomikos rūmais. Renginyje Austrijos verslui pristatytas trijų Baltijos šalių investicinis potencialas ir verslo plėtra.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai »
signal-2023-11-22-153927_002.jpeg

Lapkričio 21-22 d. Lietuvos Respublikos ambasadorė Austrijai, Lina Rukštelienė, su darbo vizitu lankėsi Zalcburge. Vizito metu ambasadorė susitiko su Zalcburgo žemės parlamento prezidente B. Pallauf, Zalcburgo miesto meru H. Preuner, Zalcburgo muzikos festivalio prezidente K. Hammer, tarptautinio kultūros fondo „Mozarteum“ prezidentu J. Honsig-Erlenburg, Lietuvos Garbės konsulu E. Wagner ir kitų Zalcburgo miesto ir žemės institucijų atstovais. 

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai » Istorinė, kultūros diplomatija »
UKR00307.jpg

Rugsėjo 28 d. Vienoje Lietuvos ambasados Austrijoje iniciatyva įvyko diskusija apie Rusijos agresijos karą prieš Ukrainą ir jos poveikį Europos saugumui.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas »
2023-09-24 EIMIN viceministrės Erikos Kuročkinos vizitas Zalburge V.jpg

Rugsėjo 24 -26 d. Austrijoje vyksta 19-asis Zalcburgo Europos viršūnių susitikimas, kurio metu daugiau kaip 50 pranešėjų iš politikos, diplomatijos, verslo ir mokslo sričių aptars, kaip Europa turėtų reaguoti į įvairius iššūkius nuo karinių veiksmų iki klimato krizės, nuo energijos tiekimo iki socialinio sambūvio.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai »
Konsulinė misija_Insbrukas_rugs14-15.png

Lietuvos Respublikos ambasada Austrijoje 2023 m. rugsėjo 14-15 d. rengia konsulinę misiją Insbruke.

Konsulinės naujienos »
2023-06-28 Skiriamųjų raštų įteikimas Lichtenšteino Kunigaikščiui Paveldėtojui Alois.jpg

Birželio 28 d. Vaduce ambasadorė Lina Rukštelienė įteikė savo skiriamuosius raštus Lichtenšteino Kunigaikščiui Paveldėtojui Alois. 

Užsienio politika ir diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha