Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Nuo gruodžio 19 d. Austrijoje įsigalioja naujos įvažiavimo į šalį taisyklės, kurios sugriežtina įvažiavimo tvarką ir numato izoliavimosi prievolę

Sukurta 2020.12.18 / Atnaujinta 2020.12.18 15:41
  Nuo gruodžio 19 d. Austrijoje įsigalioja naujos įvažiavimo į šalį taisyklės, kurios sugriežtina įvažiavimo tvarką ir numato izoliavimosi prievolę

  ES / EEE šalių, taip pat Šveicarijos, Andoros, Monako, San Marino, Vatikano ir Jungtinės Karalystės piliečiams ir šiose šalyse teisėtai gyvenantiems asmenims leidžiama atvykti be apribojimų, jei jie atvyksta iš Australijos, Suomijos, Airijos, Islandijos, Japonijos, Naujosios Zelandijos, Norvegijos, Pietų Korėjos, Urugvajaus, Vatikano ir per paskutines dešimt dienų nebuvo nuvykę į kitas šalis.

  Asmenys, atvykstantys iš kitų šalių, privalo 10 dienų izoliuotis. Izoliacija gali būti užbaigta, jei molekulinis biologinis SARS-CoV-2 tyrimas arba antigeno tyrimas SARS-CoV-2 atliekamas ne anksčiau kaip penktą dieną po izoliacijos pradžios ir testo rezultatas yra neigiamas. Taigi, atvykstant iš Lietuvos yra privaloma izoliacija.  
  Išimtys taikomos humanitarinės pagalbos tarnyboms; asmenims, atvykstantiems profesiniais tikslais; lydintiems asmenims atvykstant dėl medicininių priežasčių; vykdant teismų ar institucijų sprendimus; akredituotiems diplomatams, jei pateikiama pažyma, patvirtinanti neigiamą testo rezultatą (ne senesnė nei 72 val.).
  Ši tvarka taip pat nėra taikoma: tranzitiniams keleiviams; pasienio kelionėms darbo, mokslo, šeimos tikslais; skrydžių įguloms; vykdant krovinių pervežimą; užtikrinant gyvūnų priežiūrą arba dėl žemės ūkiui, miškininkystei būtinų priemonių ir kt.

  Naujienlaiškio prenumerata

  Captcha