Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Garbės konsului E. Wagner – apdovanojimas už ypatingus nuopelnus Lietuvos ir Zalcburgo draugystei

Sukurta 2022.08.17 / Atnaujinta 2022.08.29 17:15
  Garbės konsului E. Wagner – apdovanojimas už ypatingus nuopelnus Lietuvos ir Zalcburgo draugystei

  Rugpjūčio 16 dieną viešėdamas Zalcburgo mieste ambasadorius Donatas Kušlys įteikė Užsienio reikalų ministerijos apdovanojimą Lietuvos garbės konsului Erich Wagner.

  Už aktyvią ir itin turiningą garbės konsulo veiklą šiemet Užsienio reikalų ministerija apdovanojo E. Wagner medalio „Už nuopelnus Lietuvos diplomatijai“ Sidabro kryžiumi. Garbės konsulas E. Wagner pagerbtas už ilgametį ir nuoseklų darbą stiprinant Lietuvos politinius, kultūrinius ir verslo ryšius Zalcburgo, Tirolio, Aukštutinės Austrijos ir Tirolio žemėse: parlamento narių vizitų, Lietuvos menininkų parodų, kultūrinių renginių, susitikimų aktyvų organizavimą, aktyvų Lietuvos reprezentavimą garbės konsulų bendradarbiavimo formatuose regione. Garbės konsulas taip pat teikia nuoseklią pagalbą regione gyvenantiems lietuviams, buria regione studijuojančius lietuvius, telkia lietuvių kilmės architektų bendruomenę. 2021 m. E. Wagner inicijavo fotoalbumo, skirto paminėti Lietuvos ir Zalcburgo žemės partnerystės trisdešimtmetį, leidimą.

  „Didžiuojuosi galėdamas įteikti gerbiamam konsului šį apdovanojimą už indėlį plėtojant mūsų šalių bendradarbiavimą, siekiant visapusiškos bendrystės ir harmonijos. Daugybę metų Erich Wagner savo aktyvioje architekto ir Lietuvos garbės konsulo veikloje įkvepia aplinkinius savo žiniomis ir neblėstančia energija, tai gali paliudyti daugybė Zalcburgo lietuvių“, - įteikdamas apdovanojimą E. Wagner sakė ambasadorius D. Kušlys.  

  Šiemet Lietuva ir Zalcburgo žemė švenčia oficialios draugystės trisdešimtmetį. Būtent prieš 30 metųį įsteigta Zalcburgo – Lietuvos  draugija, o jos pirmininku tapo Erich Wagner.

  Naujienlaiškio prenumerata

  Captcha