Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ambasadorė L. Rukštelienė dalyvavo diplomatinių atstovybių vadovų ir lietuvių bendruomenių suvažiavime Hiutenfelde

Sukurta 2022.10.24 / Atnaujinta 2022.10.24 17:03
  Ambasadorė L. Rukštelienė dalyvavo diplomatinių atstovybių vadovų ir lietuvių bendruomenių suvažiavime Hiutenfelde

  Spalio 21‒23 dienomis istorinėje Vasario 16-osios gimnazijoje Hiutenfelde, Vokietijoje, vyko Lietuvos diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų vadovų ir lietuvių kraštų bendruomenių lyderių Europoje suvažiavimas. Susitikime dalyvavo ir Lietuvos paskirtoji ambasadorė Austrijoje Lina Rukštelienė.

  Susitikime diplomatinių atstovybių ir lietuvių bendruomenių atstovai diskutavo valstybės ir diasporos bendradarbiavimo klausimais, aptarė naujų partnerysčių bei bendrų projektų įgyvendinimo galimybes. Dalyviai aptarė XVIII-osios Vyriausybės programos prioritetų įgyvendinimą, informacijos apie Lietuvą sklaidos, lietuvybės puoselėjimo, švietimo programų  įgyvendinimo, pilietiškumo skatinimo, organizacijų stiprinimo iššūkius bei galimybes.

  Iš viso suvažiavime dalyvavo 23 diplomatinių atstovybių, konsulinių įstaigų vadovai ir daugiau nei 20 diasporos organizacijų atstovai iš 15 Europos šalių.

  Vasario 16-osios gimnazija Hiutenfelde – istorinis lietuvybės puoselėjimo centras. Mokyklą 1950 metais įsteigė Vokietijos lietuvių ir pasaulio lietuvių bendruomenės. Vasario 16-osios gimnazijoje ir šiandien mokosi lietuvių kilmės vaikai iš viso pasaulio.

  Naujienlaiškio prenumerata

  Captcha