Santuokos registravimas ambasadoje/civilinės metrikacijos įstaigose Lietuvoje

Sukurta 2020.11.27 / Atnaujinta 2020.12.31 14:34

Lietuvos Respublikos ambasadose užsienyje registruojamos tik tos santuokos, kurios sudaromos dviejų Lietuvos Respublikos piliečių. Santuoka yra registruojama toje konsulinėje įstaigoje, kurios aptarnaujamoje konsulinėje apygardoje yra vieno iš norinčių susituokti Lietuvos Respublikos piliečių gyvenamoji vieta.

SVARBU:

Austrijos Respublika nepripažįsta ambasadoje registruotų santuokų.

Prašymas ambasadoje registruoti dviejų Lietuvos Respublikos piliečių santuoką pateikiamas tiesiogiai, t.y. atvykus į Lietuvos Respublikos ambasadą Austrijos Respublikoje, registruotu paštu ar per kurjerį.

Prašymo įregistruoti santuoką ambasadoje padavimas:

  • Užpildytas ir pasirašytas Prašymas įregistruoti santuoką;
  • Santuoką registruojančių asmenų asmens tapatybę patvirtinantys dokumentai. Jeigu Prašymas teikiamas registruotu paštu ar per kurjerį, gali būti pateiktos asmens tapatybę patvirtinančių  dokumentų kopijos;
  • Kiti dokumentai. Jeigu Prašymas teikiamas registruotu paštu ar per kurjerį, pateikiamos kitų dokumentų kopijos;

Dokumentų originalai turi būti pateikti iki santuokos registravimo. Remiantis Lietuvos įstatymais, santuoką galima sudaryti ne anksčiau kaip vienas mėnuo nuo prašymo pateikimo dienos. Terminą galima sutrumpinti tik keliais įstatymų numatytais išimtinais atvejais.

Konsulinis mokestis už santuokos registravimą ambasadoje – 100 EUR.

Esant pageidavimui, po santuokos registravimo gali būti išduotas santuokos sudarymo įrašą liudijantis išrašas. Konsulinis mokestis už išrašo išdavimą – 5 UER.

Konsulinis mokestis mokamas banko kortele ambasadoje pateikiant dokumentus arba pavedimu iš anksto;

Sąskaitos rekvizitai:

UniCredit Bank Austria AG
Empfänger: Botschaft der Republik Litauen, Wien
IBAN: AT49 1100 0012 1001 1100
BIC: BKAUATWW

SVARBU:

Teikiant prašymą tiesiogiai reikalinga registruotis iš anksto elektroniniu būdu.

Nuo 2020 m. spalio 31 d., įsigaliojus Civilinės būklės aktų registravimo taisyklių pakeitimams, prašymus dėl santuokos registravimo galima pateikti bet kuriai civilinės metrikacijos įstaigai tiesiogiai, t.y. atvykus į Civilinės metrikacijos įstaigas Lietuvoje, registruotu paštu arba per kurjerį, taip pat per Metrikacijos paslaugų informacinę sistemą.

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha