Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Užsienio reikalų viceministras susitiko su Baltarusijos ambasadoriumi Lietuvoje

Sukurta 2017.02.01 / Atnaujinta 2017.02.01 17:32
   Užsienio reikalų viceministras susitiko su Baltarusijos ambasadoriumi Lietuvoje
   Užsienio reikalų viceministras susitiko su Baltarusijos ambasadoriumi Lietuvoje

   Vasario 1 dieną Vilniuje užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius susitiko su Baltarusijos ambasadoriumi Lietuvoje Aleksandru Korolu. D. Skusevičius akcentavo Baltarusijoje statomos Astravo atominės elektrinės keliamą grėsmę Lietuvai ir regionui.

   „Dar kartą buvo priminta atsakyti į Lietuvos keliamus klausimus, atlikti visos apimties TATENA SEED misiją aikštelių vertinimui ir rizikos bei atsparumo vertinimo testus. Taip pat užtikrinti tarptautinę Astravo atominės elektrinės saugumo kontrolę pasitelkiant tarptautinius ekspertus“, – sakė viceministras.

   Aptarti aktualiausi dvišalio bendradarbiavimo klausimai, įskaitant transportą, energetiką ir aplinkos apsaugą. Taip pat apžvelgtas pasirengimas šiemet vyksiantiems tarpvyriausybinės Lietuvos ir Baltarusijos ekonominės bendradarbiavimo komisijos susitikimui bei Lietuvos ir Baltarusijos ekonomikos forumui. Išreikštas abipusis suinteresuotumas ateityje plėtoti efektyvų bei visapusiškai naudingą prekybinį ir investicinį bendradarbiavimą, kuris prisidės prie šalių ekonominio potencialo augimo.

   Šiemet Lietuva ir Baltarusija mini diplomatinių santykių užmezgimo 25-metį. Diplomatiniai santykiai užmegzti 1992 m. gruodžio 30 d.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Siekiant užtikrinti efektyvesnį ir skaidresnį Šengeno vizų paraiškų konsulinėse įstaigose priėmimą, nuo 2018 metų liepos 2 dienos Lietuvos vizų tarnybos Baltarusijos Respublikoje atsisako  komercinių tarpininkų paslaugų.

   Konsulinės naujienos »

   Rugsėjo 27 dieną Europos Sąjungos delegacijos Baltarusijoje pranešė, kad Vokietijos, Lietuvos ir Lenkijos konsorciumo pateiktas ES Dvynių programos projekto „Baltarusijos nacionalinio banko stiprinimas“ pasiūlymas laimėjo atranką. Projekto tikslas – sustiprinti Baltarusijos nacionalinio banko gebėjimus efektyviai vykdyti pagrindines funkcijas, susijusias su pinigų politika, finansiniu stabilumu ir efektyviomis, patikimomis bei saugiomis mokėjimų sistemomis, apgalvotai valdant su šiomis operacijomis susijusias finansines rizikas.

   Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

   Lietuvos užsienio reikalų ministerija birželio 22 dieną įteikė notą Baltarusijos ambasados Lietuvoje laikinajai reikalų patikėtinei Liudmilai Tatarinovič dėl 2017 m. birželio 21 dieną iš Baltarusijos įskridusio ir Lietuvos Respublikos valstybės sieną oro erdvėje pažeidusio civilinio orlaivio An-2.

   Dvišaliai santykiai »

   Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius gegužės 3 dieną įteikė atsakomąją notą Baltarusijos ambasadoriui Lietuvoje Aleksandrui Korolui dėl 2017 m. balandžio 19 dieną lengvojo lėktuvo P46T, registracijos nr. N600 EU, įskridimo į Baltarusijos oro erdvę ties Kotlovkos gyvenviete.

   Dvišaliai santykiai »

   Vilniuje balandžio 21 dieną vykusiose Lietuvos ir Baltarusijos užsienio reikalų ministerijų eilinėse konsultacijose konsuliniais klausimais apsikeista nuomonėmis dėl Lietuvos ir Baltarusijos sutarties dėl teisinės pagalbos ir teisinių santykių civilinėse, šeimos ir baudžiamosiose bylose įgyvendinimo, bendradarbiavimo dėl Readmisijos ir supaprastinto vizų režimo susitarimo bei Judumo partnerystės deklaracijos tarp Europos Sąjungos ir Baltarusijos perspektyvų.

   Konsulinės naujienos » Dvišaliai santykiai »

   Su dideliu susirūpinimu stebime šiandienos įvykius Minske. Baltarusijos valdžios veiksmai prieš Laisvės dieną šiandien norėjusius paminėti savo šalies žmones yra grubus susirinkimo laisvės pažeidimas. Smerkiame neišprovokuotą ir neproporcingą prievartą prieš Baltarusijos piliečius, žmogaus teisių gynėjus, žiniasklaidos atstovus. Raginame nedelsiant paleisti visus sulaikytuosius. Nuo Baltarusijos valdžios veiksmų priklausys ne vien stabilumas šalyje, bet ir tolimesnė santykių su Europos Sąjunga ateitis. 

   Kalbos, pareiškimai »

   Naujienlaiškio prenumerata