Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Užsienio reikalų ministerijoje vyks Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo konferencija

Sukurta 2020.02.26 / Atnaujinta 2020.02.26 11:34
    Užsienio reikalų ministerijoje vyks Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo konferencija

    Vasario 27 dieną Užsienio reikalų ministerijoje vyks kasmetinė Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo konferencija „Daugiau paramos – daugiau galimybių – daugiau rezultatų“.

    Konferencijos tikslas – stiprinti visuomenės ir valdžios institucijų suvokimą apie paramos besivystančioms šalims svarbą bei supratimą, kad padėdami kitiems padedame patys sau.

    Renginio metu bus ieškoma atsakymo į principinius klausimus: kodėl Lietuvos teikiamos paramos  besivystančioms šalims procentinė BNP dalis yra viena mažiausių Europos Sąjungoje? Kokie kiekybiniai ir kokybiniai pokyčiai reikalingi, kad Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo politika veiksmingiau prisidėtų prie valstybės politinių, ekonominių ir socialinių tikslų įgyvendinimo? Taip pat bus siekiama atsakyti į klausimą, kodėl Lietuvoje vis dar trūksta palaikymo sričiai, kuri visose išsivysčiusiose šalyse vaidina ypatingą vaidmenį užtikrinant veiksmingą, vertybėmis, tarptautinių įsipareigojimų vykdymu ir ekonominiais interesais grindžiamą užsienio politiką.

    Diskusijose dalyvaus Seimo narės Ingrida Šimonytė, Aušrinė Armonaitė, Jungtinių Tautų Globalaus darnaus vystymosi nepriklausomų mokslininkų grupės narys prof. Jurgis Kazimieras Staniškis, kiti vystomojo bendradarbiavimo veiklos praktikai ir ekspertai.  Konferencijoje taip pat dalyvaus esami ir potencialūs vystomojo bendradarbiavimo veiklų vykdytojai, viešojo sektoriaus institucijų, nevyriausybinių ir tarptautinių organizacijų atstovai, Lietuvos diplomatinių atstovybių besivystančiose šalyse darbuotojai.