Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Seinuose aptarti Lietuvos-Lenkijos pasienio regionų bendradarbiavimo klausimai

Sukurta 2020.06.17 / Atnaujinta 2020.06.17 16:28
  Seinuose aptarti Lietuvos-Lenkijos pasienio regionų bendradarbiavimo klausimai

  Birželio 17 dieną Lietuvos konsulato Seinuose vadovas ambasadorius Remigijus Motuzas susitiko su Seinų apskrities vadovu Maciejumi Plesiewicziumi. Susitikimo metu daugiausia dėmesio skirta dvišaliams pasienio regionų bendradarbiavimo klausimams aptarti.

  R. Motuzas pabrėžė, kad pandemijos plitimo laikotarpiu įsitikinome, kad kaimyninių valstybių bendradarbiavimas ir santykių plėtojimas tampa dar aktualesniu. „Turime skatinti kontaktus ne tik tarp valdžios institucijų, bet taip pat tarp Lietuvos ir Lenkijos žmonių bei visuomeninių organizacijų. Dar tebesant susisiekimo apribojimams su užsienio valstybėmis, turime išnaudoti galimybę turizmo vystymui, paskatinti didesnius turistų srautus Lietuvos ir Lenkijos lankytinose vietose, kad geriau pažintume kaimyninėje valstybėje esantį gamtos ir kultūros paveldą “, – sakė ambasadorius.

  Seinų apskrities vadovas pažymėjo, kad per pastaruosius metus įvyko teigiami poslinkiai santykiuose su Lietuva. Apskritis suaktyvino ryšius su Kauno, Jonavos  ir Alytaus savivaldybėmis. M. Plesiewiczius pasidžiaugė, kad Punsko Kovo 11-osios licėjus pagal ugdymo rezultatus patenka į geriausių Palenkės vaivadijos mokyklų dešimtuką, o Lenkijoje  užima 209 vietą.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Su Seinų burmistru.jpg

  Liepos 6 dieną ministras Linas Linkevičius lankėsi Seinuose ir Punske (Lenkija). Susitikime su Seinų miesto burmistru A. Nowalskiu ir Seinų apskrities vadovais ministras aptarė Lietuvos ir Lenkijos regioninio bendradarbiavimo stiprinimo galimybes.

  Dvišaliai santykiai »
  2.jpg

  Birželio 17 dieną Lietuvos konsulato Seinuose vadovas ambasadorius Remigijus Motuzas susitiko su Lenkijos lietuvių organizacijų, švietimo ir kultūros įstaigų vadovais.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  DSC_8636.JPG

  Birželio 15 dieną ministro Lino Linkevičiaus kvietimu Baltijos šalių ir Lenkijos užsienio reikalų ministrai Vilniuje aptarė tarpusavio bendradarbiavimą ir dėl Covid-19 pandemijos įvestų apribojimų lengvinimo veiksmus.

  Daugiašaliai santykiai »

  Birželio 15 dieną Vilniuje vyks Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos užsienio reikalų ministrų susitikimas, kurio metu bus aptartas šalių bendradarbiavimas ir veiksmų derinimas toliau lengvinant dėl COVID-19 įvestus apribojimus bei Lenkijos prisijungimas prie Baltijos valstybių laisvo asmenų judėjimo erdvės.

  Daugiašaliai santykiai »
  49962854941_0727f6986d_o.jpg

  Birželio 2 dieną Taline (Estija) Baltijos valstybių ir Lenkijos užsienio reikalų ministrai  aptarė atsaką į COVID-19 pandemiją ir su viruso plitimu susijusių priemonių švelninimo žingsnius.

  Daugiašaliai santykiai »
  _MG_0196.jpg

  Birželio 1 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius išvyksta į Taliną (Estija) dalyvauti trijų Baltijos valstybių ir Lenkijos užsienio reikalų ministrų susitikime.

  Daugiašaliai santykiai »