Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Migrantai iš kelto „Kaunas Seeways“ grąžinti į savo kilmės šalis

Sukurta 2017.11.03 / Atnaujinta 2017.11.03 13:47

„Nuoširdžiai dėkoju AB „DFDS Seaways“, Ukrainos, Turkijos, Danijos, Lietuvos, Maroko ir Alžyro pareigūnams bei diplomatams, kurių nenuilstančių pastangų ir profesionalumo dėka visi 12 neteisėtų migrantų buvo savanoriškai repatrijuoti iš Juodojoje jūroje plaukiojančio su Lietuvos vėliava „Kaunas Seaways“ kelto“, – pareiškė Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Paskutiniai migrantai laivą paliko lapkričio 2 dieną ir per Odesą bei Turkijos oro uostus grįžo į savo kilmės šalis.

Teisiniame akligatvyje be dokumentų atsidūrusių migrantų padėtį kartu su „DFDS Seaways“ kompanija sprendė Lietuvos užsienio reikalų ministerija, Lietuvos ambasadoriai Ukrainoje, Turkijoje. Koordinuodama diplomatinius veiksmus Lietuva glaudžiai bendradarbiavo su Danijos užsienio reikalų ministerija ir Danijos ambasadoriais Ukrainoje, Turkijoje ir Alžyre. Taip pat buvo konsultuojamasi su Europos Sąjungos delegacijos, Frontex agentūros, JT Vyriausiojo pabėgėlio komisaro, Tarptautinės Migracijos Organizacijos atstovais.

Su Lietuvos vėliava plaukiojantis „Kaunas Seaways“ kursuoja reguliariai tarp Stambulo ir Černomorsko Ukrainoje. Neteisėti migrantai kelte aptikti liepos 27 dieną, kai keltas išplaukė iš Turkijos uosto.

Naujienlaiškio prenumerata