Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Londone paminėta Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena

Sukurta 2017.09.26 / Atnaujinta 2017.09.26 15:10
   Londone paminėta Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena
   Londone paminėta Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena
   Londone paminėta Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena
   Londone paminėta Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena

   Rugsėjo 25 dieną Lietuvos ambasadoje Londone įvyko Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dienos paminėjimas, kurio metu buvo uždegtos žvakės Holokausto aukoms Lietuvoje ir parodyta Valstybinio Gaono žydų muziejaus dokumentinė juosta „Seserys”.

   Atidarydamas renginį ambasadorius Renatas Norkus kalbėjo apie ambasados pastangas šiuo renginiu prisidėti prie Holokausto suvokimo visuomenėje gilinimo, pasaulyje išsibarsčiusių lietuvių ir litvakų bendruomenių sutelkimo. Ambasadorius pasidžiaugė, kad Lietuvoje jaučiamas pagyvėjęs visuomenės ir ypač jaunimo domėjimasis šiuo vienu tamsiausių Lietuvos istorijos puslapiu, kurį suvokti ir įvertinti būtina. „Mūsų bendrapiliečių žydų tragedija yra ir mūsų tragedija, dėl jos praradome didelę dalį savo visuomenės, istorinio ir kultūrinio paveldo. Tačiau tokios istorijos, kaip papasakotoji filme “Seserys”, įkvepia ir grąžina tikėjimą žmogiškumo pergale, jas reikia skleisti”, – sakė ambasadorius, pažymėdamas, kad Pasaulio tautų teisuolio vardas yra suteiktas 892 lietuviams.

   Renginyje, subūrusiame gausią Jungtinės Karalystės lietuvių, žydų ir britų bendruomenių atstovų auditoriją, dalyvavo ir specialiai į peržiūrą iš JAV atvykusi pagrindinė filmo herojė smuikininkė Danutė Pomerancaitė-Mazurkevich kartu su vyru, taip pat žymiu smuikininku Yuri Mazurkevich. Ji su renginio svečiais pasidalino jos išgelbėjimo iš Kauno geto istorija, atskleidė jos gelbėtojų, Pasaulio tautų teisuolių – aktorės Elenos Žalinkevičaitės-Petrauskienės ir operos dainininko Kipro Petrausko kilnumą ir drąsą. Susitikime Londone dalyvavo ir Kipro bei Elenos Petrauskų vaikaitis Kipras Šimulynas, specialiai į renginį atvykęs iš Liuksemburgo, o filmą pristatė prie Danutės gelbėjimo prisidėjusio dar vieno lietuvių Pasaulio tautų teisuolio Balio Simanavičiaus vaikaitė Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus direktoriaus pavaduotoja Kamilė Rupeikaitė.

   Renginį organizavo Lietuvos ambasada Londone kartu su Valstybiniu Vilniaus Gaono žydų muziejumi.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata