Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuvos ir Austrijos užsienio reikalų ministrai aptarė dvišalio bendradarbiavimo ir tarptautinės politikos aktualijas

Sukurta 2017.04.04 / Atnaujinta 2017.04.04 17:02
  Lietuvos ir Austrijos užsienio reikalų ministrai aptarė dvišalio bendradarbiavimo ir tarptautinės politikos aktualijas

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius balandžio 4 dieną Vienoje susitiko su Austrijos Europos, integracijos ir užsienio reikalų ministru Sebastianu Kurzu. Susitikime ministrai aptarė dvišalį bendradarbiavimą,  Rytų partnerystę,  situaciją Rusijoje ir Ukrainoje,  veiklą  Europos Sąjungos ir Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijoje  (ESBO), kuriai 2017 m. pirmininkauja Austrija.  

  Susitikime L. Linkevičius akcentavo dvišalių ekonominių ryšių ir bendrų ES Dvynių projektų įgyvendinimo plėtros galimybes. Per pastaruosius metus Lietuva ir Austrija sėkmingai įgyvendino septynis projektus Gruzijoje, Ukrainoje, Serbijoje ir kitose šalyse administracinių gebėjimų, finansų ir energetikos srityse.

  Kalbėdamas apie ES, Lietuvos ministras minėjo, kad „pasirašyta Romos deklaracija nubrėžia vieningą Europos Sąjungos ateities viziją ir pagrindines gaires Bendrijos vystymuisi. Tikime, kad ES sugebės atsinaujinti, geriau įsiklausyti į piliečių lūkesčius ir tapti stipresne Sąjunga“.  Abiejų šalių ministrai taip pat pasikeitė nuomonėmis apie būsimas ES derybas su Jungtine Karalyste dėl jos išstojimo sąlygų. Tikėtina, nemenkas ES dėmesys deryboms su Jungtine Karalyste teks  Austrijos pirmininkavimo ES Tarybai metu 2018 metų 2-ąjį pusmetį.  

  Aptariant ESBO darbotvarkę, L. Linkevičius pabrėžė ESBO įsitraukimo Ukrainoje svarbą, būtinybę  stabdyti karinę Rusijos agresiją ir užtikrinti Minsko susitarimų įgyvendinimą. Pokalbyje taip pat išskirti Specialiosios stebėjimo misijos Ukrainoje mandato sustiprinimo,  žmogaus teisių ir fundamentalių laisvių apsaugos klausimai.

  Vizito Vienoje metu užsienio reikalų ministras taip pat susitiko su ESBO generaliniu sekretoriumi Lamberto Zannier, TATENA generaliniu direktoriumi Yukiya Amano, Austrijos Nacionalinės tarybos Užsienio reikalų komiteto pirmininku Josefu Capu.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  _CAR2557x.jpg

  Gruodžio 7 dieną Lietuvos Respublikos ambasadorius Austrijos Respublikoje Donatas Kušlys Vienoje įteikė skiriamuosius raštus Austrijos Respublikos Federaliniam Prezidentui Alexanderiui Van der Bellenui.

  Dvišaliai santykiai » Naujienos »
  IMG_20181105_211117.jpg

  Lapkričio 5 dieną Lietuvos ambasada Vienoje kartu su Austrijos lietuvių bendruomene iškilmingu koncertu Zalcburge paminėjo Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  IMG_20181102_160546.jpg

  Lapkričio 2 dieną Lietuvos ambasados Austrijoje darbuotojai kartu su Vienos žydų bendruomene ir diplomatinio korpuso atstovais pagerbė prieš savaitę JAV Pitsbergo sinagogoje įvykusių žudynių aukas.

  Atstovybių naujienos »
  austrija5.jpg

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Nacionalinės dienos proga pasveikino Austrijos Europos, integracijos ir užsienio reikalų ministrę Dr. Kariną Kneissl bei palinkėjo Austrijos žmonėms gerovės ir klestėjimo.

  Dvišaliai santykiai »
  2.jpg

  Liepos 10 dieną Lietuvos užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius Vienoje susitiko su Austrijos Europos reikalų ministru Gernot Blümel. 

  Dvišaliai santykiai »
  IMG_20180620_192425.jpg

  Birželio 20 dieną Glognico miesto pilyje atidaryta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirta paroda, kurioje  pristatyta Lietuvos Nepriklausomybės Akto kopija, valstybės raidą atspindintys žemėlapiai, Seimo archyvo fotodokumentika apie pagrindinius 1988-1991 metų įvykius, į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įtrauktų Lietuvos objektų fotografijos, šiaudiniai sodai, unikalūs  tapybos darbai, tautiniai kostiumai, kulinarinis paveldas.

  Istorinė, kultūros diplomatija »

  Naujienlaiškio prenumerata