Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuva UNESCO pabrėžia žurnalistų saugumo ir informacinio raštingumo svarbą

Sukurta 2018.10.09 / Atnaujinta 2018.10.09 13:07
  Lietuva UNESCO pabrėžia žurnalistų saugumo ir informacinio raštingumo svarbą

  UNESCO Vykdomosios tarybos sesijoje, kuri Paryžiuje vyksta spalio 3-17 dienomis, Lietuva ypatingą dėmesį skiria žiniasklaidos ir išraiškos laisvės, žurnalistų saugumo temoms.

  „Nors žurnalistų saugumą apibrėžiantys teisės aktai per pastarąjį dešimtmetį buvo patobulinti, vis dar susiduriame su iššūkiu įgyvendindami tarptautines normas šioje srityje, tai ypač matoma, kai kalbame apie vietos žiniasklaidos darbuotojų ir moterų žurnalisčių saugumą“, – pažymėjo nuolatinė atstovė prie UNESCO, ambasadorė Irena Vaišvilaitė pareiškime, kurį perskaitė  spalio 9 dieną.

  Ambasadorė priminė Vykdomosios tarybos sesijos dalyviams, kad po poros savaičių, spalio  24-25 dienomis Kaune vyks UNESCO konferencija apie medijų ir informacinį raštingumą, joje bus kalbama apie kovą su dezinformacija, netikromis naujienomis ir propaganda.

  I. Vaišvilaitė pabrėžė, kad Lietuva remia UNESCO generalinės direktorės pastangas pagerinti šios Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos veiklą, ir įvykdžius strateginę pertvarką padaryti ją veiksmingesnę. Pasak ambasadorės, svarbu išlaikyti ryškų ekspertų vaidmenį sprendžiant UNESCO klausimus.

  Lietuva palaiko UNESCO pastangas siekti lyčių lygybės, skatinti moterų ir mergaičių įgalinimą. Ambasadorė pažymėjo poreikį siekti, kad tolygios investicijos į švietimą skatintų tvarų ekonomikos augimą, teigiamai įvertino pastangas didinti UNESCO vaidmenį tarptautinėje arenoje, ypač pastarojo meto pavyzdžius – Partnerių forumą bei Irako miesto Mosulo atkūrimo iniciatyvą.

  Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija yra specializuota agentūra, kurią Jungtinių Tautų Organizacija įkūrė 1945 metais. Lietuva į UNESCO priimta 1991 metais.  2015-2019 metais Lietuva yra UNESCO vadovaujančios institucijos – Vykdomosios tarybos – narė.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Čechavičius3.jpg

  Gruodžio 3 dieną UNESCO būstinėje Paryžiuje atidaryta fotografo Juozapo Čechavičiaus paroda. Paroda paminėtos fotografo 200-osios gimimo metinės, o ši data UNESCO Generalinės Konferencijos 39-osios sesijos sprendimu buvo įtraukta į UNESCO 2018-aisiais metais minimų datų sąrašą.

  Atstovybių naujienos »
  IMG_2745res.jpg

  Spalio 25 dieną užsienio reikalų viceministras Neris Germanas susitiko su UNESCO Generalinės direktorės pavaduotoju komunikacijai ir informacijai Moez Chakchouk. Susitikimo metu viceministras pažymėjo ypatingą Lietuvos įsitraukimą užtikrinant išraiškos laisvę ne tik internete, bet ir už jo ribų.

  Daugiašaliai santykiai »
  20181001_144647.jpg

  Spalio 1 dieną UNESCO būstinėje Paryžiuje UNESCO vadovybė, tarptautinių bei nevyriausybinių organizacijų atstovai ir ekspertai kartu su UNESCO valstybių narių diplomatais aptarė situaciją Rusijos Federacijos neteisėtai okupuotoje Ukrainos Krymo Autonominėje Respublikoje ir Sevastopolio mieste.

  Daugiašaliai santykiai »
  Optimisme 174.JPG

  Balandžio 4 dieną Paryžiuje, UNESCO būstinėje, atidaryta Kauno modernizmo architektūros paroda „Optimizmo architektūra: Kauno fenomenas 1918-1940“.

  Kultūros renginiai »
  003 atidarymas.jpg

  Vasario 13-15 dienomis Kijeve vyko mokomasis seminaras, skirtas žmogaus teisių ir teisės viršenybės įtvirtinimo, žodžio laisvės bei žurnalistų saugumo klausimams. Mokymuose dalyvavo apie trisdešimt Kijevo ir kitų Ukrainos regionų policijos pareigūnų ir darbuotojų, kurie klausėsi profesionalių ekspertų iš Kanados, Jungtinių Tautų Švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO), Ukrainos, taip pat Europos Sąjungos patariamosios misijos Ukrainoje atstovų pranešimų.

  Dvišaliai santykiai »
  Draugų grupėDec12.jpg

  Gruodžio 12 dieną UNESCO būstinėje Paryžiuje surengta diskusija, kurios metu buvo aptartos nacionalines iniciatyvos žurnalistų saugumo srityje. Diskusijoje dalyvavo  Lietuvos ambasadorė Irena Vaišvilaitė ir Užsienio reikalų ministerijos Jungtinių Tautų, tarptautinių organizacijų ir žmogaus teisių departamento Žmogaus teisių skyriaus vedėjas Donatas Butkus.

  Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata