Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Japonijos Medicininių tyrimų ir plėtros agentūros prezidentui įteiktas valstybinis apdovanojimas

Sukurta 2018.06.14 / Atnaujinta 2018.06.14 17:09
  Japonijos Medicininių tyrimų ir plėtros agentūros prezidentui įteiktas valstybinis apdovanojimas

  Birželio 13 dieną Lietuvos ambasadorius Japonijoje Gediminas Varvuolis Japonijos Medicininių tyrimų ir plėtros agentūros (AMED) prezidentui Makoto Suematsu įteikė Lietuvos valstybės apdovanojimą – Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžių.

  Juo M. Suematsu apdovanotas Jos Ekscelencijos Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės dekretu už aktyvų įsitraukimą į dvišalių Lietuvos ir Japonijos ryšių medicinos srityje skatinimą. Šis apdovanojimas teikimas Lietuvos ir užsienio šalių piliečiams už jų nuopelnus Lietuvai ir Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje.

  Lietuvos ir Japonijos ryšiai medicinos srityje ypatingai suaktyvėjo po to, kai AMED ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija 2017 metais pasirašė bendradarbiavimo memorandumą, kuriuo skatinamas dvišalis bendradarbiavimas retų ir nediagnozuotų ligų, onkologijos ir kitose abipusiškai įdomiose biomedicinos srityse bei jaunųjų biomedicinos mokslininkų bendradarbiavimas atliekant mokslinius ir klinikinius tyrimus.

  Nuo pat minėto memorandumo pasirašyto, Lietuvos mokslininkai Japonijos kolegoms perdavė 34 nediagnozuotomis ligomis sergančių Lietuvos pacientų genetinę informaciją, kuri vėliau Japonijos mokslininkų palyginta su Japonijos pacientų genetine informacija. Šių duomenų apsikeitimo dėka, 9 ir 34 pacientų buvo nustatytos panašios į Japonijoje aptiktas genetinės mutacijos, o keliems iš 9 pacientų jau paskirtas jų simptomus lengvinantis specialus gydymas.

  Memorandumas taip pat atvėrė galimybes kartu rengti jungtinius mokslinius simpoziumus, kurių pirmasis suplanuotas jau birželio 24 dieną Vilniuje bendradarbiaujant su genų redagavimo srities prof. Virginijumi Šikšniu.

  M. Suematsu yra šeštasis Japonijos pilietis, kuriam skirtas Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžius.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  _MG_2062.JPG

  Spalio 2 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su naujuoju Japonijos ambasadoriumi Lietuvai Shiro Yamasaki, kuris prieš savaitę įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos Prezidentei Daliai Grybauskaitei.

  Dvišaliai santykiai »
  111.jpg

  Rugsėjo 21 dieną Lietuvos ambasada Baltarusijoje surengė litvakų muzikos kvarteto „Aerograma“ koncertą, kuris buvo skirtas prisiminti tragiškus Lietuvos žydų genocido įvykius.

  Dvišaliai santykiai »
  jp.JPG

  Lietuvos užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius rugsėjo 24 dieną susitiko su naujuoju Japonijos ambasadoriumi Lietuvai Shiro Yamasaki. Tą pačią dieną ambasadorius įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos Prezidentei Daliai Grybauskaitei.

  _MG_1927.JPG

  Lietuvos užsienio reikalų viceministras Neris Germanas rugsėjo 7 dieną Vilniuje susitiko su Gifu prefektūros Japonijoje vice-gubernatoriumi Takanori Kawai ir Lietuvos garbės konsulo Japonijoje Yukio Murase vadovaujama verslininkų delegacija iš Gifu prefektūros. Japonai į Lietuvą atvyko dalyvauti antrą kartą organizuojamoje Sugiharos savaitėje Kaune. Tai renginių ciklas, skirtas atminti žymiajam Japonijos diplomatui Čiunei Sugiharai.

  Dvišaliai santykiai »
  _MG_1640.JPG

  Rugpjūčio 2 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su kadenciją baigiančiu Japonijos ambasadoriumi Toyoei Shigeeda. Ministras padėkojo ambasadoriui už jo darbą Lietuvoje plėtojant ir stiprinant abiejų šalių santykius.

  Dvišaliai santykiai »
  _MG_1507.JPG

  Užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius liepos 31 dieną susitiko su Japonijos Parlamento nariais iš Atstovų rūmų Specialiojo Okinavos ir Šiaurės problemų komiteto – Katsuhiko Yokomitsu, Akinori Eto ir Koichi Watanabe.

  Dvišaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata