Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Aptartas Lietuvos ir Mongolijos bendradarbiavimas krepšinio srityje

Sukurta 2019.10.04 / Atnaujinta 2019.10.04 15:15

Spalio 2-4 dienomis Mongolijai akredituota Lietuvos ambasadorė Ina Marčiulionytė lankėsi šalies sostinėje Ulan Batore. Vizito tikslas – su Mongolijos pareigūnais aptarti Lietuvos ir Mongolijos dvišalių santykių prioritetines sritis, paskatinti Lietuvos maisto produktų eksportą, pristatyti Lietuvos krepšinio federaciją ir susitarti dėl konkretaus bendradarbiavimo.

Šis vizitas surengtas Mongolijos prezidento Khaltmaagiino Battulgos siūlymu aktyviau bendradarbiauti sporto srityje. Kadangi Mongolijos krepšiniui labai reikalingi patyrę krepšinio treneriai, kartu su ambasadore Mongolijoje lankėsi Lietuvos krepšinio federacijos atstovai.  

Susitikimuose su Mongolijos prezidentu bei Švietimo, kultūros, mokslo ir sporto viceministru Ganbayaru Bugdu bei Mongolijos nacionalinės krepšinio asociacijos vadovais kalbėtasi apie konkrečius bendradarbiavimo krepšinio srityje planus, sutarta, kad Mongolija atsiųs savo dekegaciją i Lietuvą, kur jie apžiūrės Lietuvos krepšinio arenas, lankysis Sporto universitete, pamatys, kaip veikia vaikų krepšinio mokymo sistema ir susitars dėl bendrų darbų. Mongolija mano, kad Lietuva, turėdama panašų gyventojų kiekį, gali būti puiki partnerė įvairiose sporto šakose.

Susitikime su Užsienio reikalų ministerijos Europos departamento direktoriumi  Tsengegu Mijiddorju sutarta bendromis pastangomis skatinti  aktyvesnį įvairiapusišką šalių bendradarbiavimą.

Siekdama pristatyti Lietuvos maisto produktus Mongolijos rinkai, ambasadorė susitiko su didžiausiais Mongolijoje maisto produktų distributoriais.

Ambasadorė taip pat susitiko su NVO „Moterys už pokyčius“ atstovėmis, Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos projekto „Balsai už pokyčius“ paramos gavėjomis. Susitikimuose aptarta projekto įgyvendinimo pažanga ir planai ateičiai.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
IMG_20190523_151239.jpg

Gegužės 22-29 dienomis Mongolijai akredituota Lietuvos ambasadorė Kinijoje Ina Marčiulionytė lankosi Ulanbatore. Susitikimuose su aukštais Mongolijos vyriausybės pareigunais aptartos tolimesnio šalių bendradarbiavimo perspektyvos užsienio politikos, švietimo, kultūros, sporto, žemės ūkio ir kitose srityse.

Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »

Naujienlaiškio prenumerata