Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Ambasadorė Irena Vaišvilaitė įteikė skiriamuosius raštus UNESCO Generalinei direktorei

Sukurta 2017.08.04 / Atnaujinta 2017.08.04 14:11
   Ambasadorė Irena Vaišvilaitė įteikė skiriamuosius raštus UNESCO Generalinei direktorei
   Ambasadorė Irena Vaišvilaitė įteikė skiriamuosius raštus UNESCO Generalinei direktorei

   Rugpjūčio 4 dieną Lietuvos Respublikos nuolatinė atstovė, ambasadorė prie Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) Irena Vaišvilaitė, įteikė skiriamuosius raštus organizacijos Generalinei direktorei Irinai Bokovai.

   Ambasadorė  patvirtino Lietuvos įsipareigojimą nuosekliai dirbti UNESCO prioritetinėse srityse, tokiose kaip lyčių lygybė, ir priminė mūsų šalies tikslus  UNESCO Vykdomojoje taryboje, į kurią Lietuva jau trečią kartą  buvo išrinkta 2015-2019 m. kadencijai.

   I. Vaišvilaitė atkreipė Generalinės direktorės dėmesį į tai, kad dabartinis geopolitinis kontekstas reikalauja aktyvesnių tarptautinės bendruomenės pastangų užtikrinant žurnalistų saugumą ir  įveikiant su tuo susijusius iššūkius, pirmiausiai, kovojant su propaganda. Ambasadorė taip pat akcentavo UNESCO ekspertizės reikšmę sprendžiant su Lietuvos paveldo vertybėmis susijusius klausimus.

   Organizacijos Generalinė direktorė I. Bokova padėkojo Lietuvai už glaudų ir aktyvų bendradarbiavimą.

   I. Vaišvilaitė turi meno ir bažnyčios istorijos daktaro laipsnius. 2012-2017 m. ji buvo ambasadorė prie Šv. Sosto ir Maltos ordino. Ji turi kelias dešimtis metų akademinės patirties; taip pat buvo Vatikano radijo lietuviškų laidų redakcijos bendradarbė Romoje, Laisvosios Europos radijo Prahoje redaktorė, Prezidento V. Adamkaus vyriausioji patarėja.

   Nuotraukos: UNESCO/Christelle ALIX

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Optimisme 174.JPG

   Balandžio 4 dieną Paryžiuje, UNESCO būstinėje, atidaryta Kauno modernizmo architektūros paroda „Optimizmo architektūra: Kauno fenomenas 1918-1940“.

   Kultūros renginiai »
   003 atidarymas.jpg

   Vasario 13-15 dienomis Kijeve vyko mokomasis seminaras, skirtas žmogaus teisių ir teisės viršenybės įtvirtinimo, žodžio laisvės bei žurnalistų saugumo klausimams. Mokymuose dalyvavo apie trisdešimt Kijevo ir kitų Ukrainos regionų policijos pareigūnų ir darbuotojų, kurie klausėsi profesionalių ekspertų iš Kanados, Jungtinių Tautų Švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO), Ukrainos, taip pat Europos Sąjungos patariamosios misijos Ukrainoje atstovų pranešimų.

   Dvišaliai santykiai »
   Draugų grupėDec12.jpg

   Gruodžio 12 dieną UNESCO būstinėje Paryžiuje surengta diskusija, kurios metu buvo aptartos nacionalines iniciatyvos žurnalistų saugumo srityje. Diskusijoje dalyvavo  Lietuvos ambasadorė Irena Vaišvilaitė ir Užsienio reikalų ministerijos Jungtinių Tautų, tarptautinių organizacijų ir žmogaus teisių departamento Žmogaus teisių skyriaus vedėjas Donatas Butkus.

   Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
   vaisvilaite1010.jpg

   Spalio 9 dieną Lietuvos atstovė UNESCO Vykdomojoje taryboje ambasadorė Irena Vaišvilaitė dalyvavo plenariniame posėdyje, per kurį pabrėžė organizacijos reikšmę siekiant tvarios ateities.

   Atstovybių naujienos »
   IPDC 2017 (2).jpg

   Rugsėjo 28 dieną UNESCO būstinėje Paryžiuje Tarptautinės visuotinės prieigos prie informacijos dienai pažymėti vyko Tarptautinės komunikacijos vystymo programos (angl. International Programme for the Development of Communication, IPDC) konferencija „IPDC talks“, kurią parėmė Lietuvos, Nyderlandų ir Suomijos vyriausybės.

   Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »

   Užsienio reikalų viceministras Neris Germanas rugsėjo 28 dieną susitiko su Kinijos kandidatu į Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) generalinio direktoriaus postą, šiuo metu UNESCO patarėjo švietimo klausimais pareigas einančiu Tsian Tangu, kuris atvyko į Lietuvą pristatyti savo kandidatūros. 

   Daugiašaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata