Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA AUSTRIJOS RESPUBLIKOJE, SLOVAKIJOS RESPUBLIKAI, KROATIJOS RESPUBLIKAI, SLOVĖNIJOS RESPUBLIKAI

Adresas: Löwengasse 47/4, 1030 Vienna, AUSTRIA LR ambasados Zagrebo skyrius: Miramarska 23, 10000 Zagreb CROATIA

plačiau »

Tel. Lietuvos Respublikos ambasada Vienoje +43 1 718 5467; Lietuvos Respublikos ambasados Zagrebo skyrius +38 5164 47785
Faksas Lietuvos Respublikos ambasada Vienoje +43 1 718 5469; Lietuvos Respublikos ambasados Zagrebo skyrius +38 5164 47789
El. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »
LEG_8829.JPG

Rugsėjo 21 d. energetikos viceministras S. Šatūnas Vienoje susitiko su Austrijos Respublikos federaliniu finansų ministru Dr. Hans Jörg Schelling.

Susitikime aptarti europinio lygmens Ignalinos atominės elektrinės eksploatavimo nutraukimo darbai, pasiekta pažanga, reikalinga būsima parama elektrinės eksploatavimo nutraukimo darbų tęstinumui, nepertraukiamo finansavimo būtinybė, taip pat pakankamo eksploatavimo nutraukimo finansavimo po 2020 m. užtikrinimas.

Užsienio politika ir diplomatija »
DSCN9521.JPG

Šių metų rugsėjo 12-14 dienomis Kroatijos mieste Pazine lankėsi žymus šių dienų lietuvių vaikų literatūros rašytojas ir iliustruotojas Kęstutis Kasparavičius. Jau septintą kartą Kroatijoje viešėjęs autorius dalyvavo Antrajame Pazino vaikų knygos festivalyje, o jo iliustracijos buvo demonstruojamos tarptautinėje iliustracijų parodoje.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Eröffnung 6.jpg

Rugsėjo 8 dieną Lietuvos Respublikos ambasadorė Loreta Zakarevičienė Zalcburge atidarė parodą „Zalcburgas-Vilnius: Dialogas".

Ambasadorė pažymėjo, jog Zalcburgas ir Zalcburgo federalinė žemė yra vienas svarbiausių tiltų, jungiančių Lietuvą su Austrija. Lietuvių dailininkų darbų pristatymas vienoje žymiausių miesto meno galerijų yra jau ilgus metus trunkančio turiningo ir vaisingo bendradarbiavimo rezultatas. Ambasadorė teigė neabejojanti, jog lietuvių ir zalcburgiečių ryšiai ir toliau išliks pavyzdiniais, nepaisant to, jog  Austrija uždarė savo ambasadą Lietuvoje ir vis dar nėra paskyrusi naujojo, Vienoje reziduojančio ambasadoriaus.

Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_7029.jpg

Konsulatui vadovauja advokatas Ulrich Salburg, advokatų kontoros Simonfay, Salburg & Kren partneris.

Lietuvos ambasadorė Loreta Zakarevičienė atidarymo ceremonijos Klagenfurto Europos namuose metu pabrėžė, kad naujas garbės konsulas padės geriau pažinti Lietuvą Karintijoje, skatins politinį bendradarbiavimą ir verslo bei prekybos partnerystę, akademinį bendradarbiavimą ir rems kultūrinius mainus tarp Lietuvos ir pietinės Austrijos federalinės žemės.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »

Rugpjūčio 30 d. Lietuvos kriminalinės policijos biuro ir Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos ekspertai baigė įgyvendinti dar vieną svarbų Europos Sąjungos Dvynių programos projektą - „Nacionalinės policijos tarnybos kovos su korupcija ir organizuotu nusikalstamumu administracinių ir operacinių pajėgumų stiprinimas Kroatijoje“. Lietuvos ekspertai kartu su kolegomis kroatais 8 mėnesius trukusio projekto metu dirbo konkrečiais veiksmais stiprinant Kroatijos Respublikos valdžios institucijų gebėjimus efektyviai kovoti su organizuotu nusikalstamumu ir korupcija, kaip grėsmėmis šalies stabilumui, saugumui ir demokratijai.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas »
IMG_20170620_112900 (002).jpg

2017 m. birželio 20 d. Lietuvos ambasadoje Vienoje buvo iškilmingai priimta Lietuvos Respublikos pilietės priesaika.  “… tapdamas Lietuvos Respublikos piliečiu, be išlygų prisiekiu būti ištikimas Lietuvos Respublikai, laikytis Lietuvos Respublikos Konstitucijos  ir įstatymų, ginti Lietuvos valstybės nepriklausomybę, teritorijos vientisumą ir konstitucinę santvarką. Pasižadu gerbti Lietuvos valstybinę kalbą, kultūrą ir papročius, stiprinti Lietuvos demokratijos ir teisinės valstybės pagrindus.”

Užsienio politika ir diplomatija » Konsulinės naujienos »

Gegužės 8 d. Lietuvos ambasada kartu su daugeliu ES šalių Vienoje ambasadų atstovais dalyvavo Austrijos Pramonės rūmų penktąkart organizuotame renginyje „Europos diena - jaunimui“. Kaip ir kiekvienais metais, vyresnio mokyklinio amžiaus jaunuolius stengtasi supažindinti su skirtingomis ES šalimis, jų kultūra, ekonomika, politika, atkreipti jaunų žmonių dėmesį į Erasmus programos galimybes.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Twinning.jpg

Birželio 9 d. Kroatijos sostinėje Zagrebe įvyko ES Dvynių programos projekto „Pėdsakų rinkimas ant drabužių – nuo nusikaltimo vietos iki teismo medicinos ekspertų ataskaitų“ iškilmingas uždarymo renginys. Projektas bendram darbui subūrė Kroatijos ir Lietuvos atsakingų teisėtvarkos institucijų atstovus, dirbančius kriminalistikos ir teismo ekspertizės srityje.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas »
nuotrauka 1.jpg

2017 m. gegužės 11 – 19 dienomis Zalcburgo žemės teatre vyksta Lietuvos muzikos renginių ciklas, kurio metu Zalcburgo miesto erdvėse pristatomi du sceniniai režisierės Birutės Mar ir dirigentės Mirgos Gražinytės – Tylos pastatymai pagal lietuvių kompozitoriaus Broniaus Kutavičiaus muziką.

Gegužės 11 d. Zalcburgo Hellbruno rūmų parke premjerinėje  muzikinėje kelionėje  „Iš akmens ir vandens“ skambėjo  B. Kutavičiaus kūrinių triptikas: oratorija „Iš Jotvingių akmens“  (lietuvių liaudies žodžiais, 1983), kompozicija smuikui solo „Andata e ritorno“ (Ten ir atgal, 2008) ir opera-pasaka „Kaulo senis ant geležinio kalno“ (S. Gedos libretas, lietuvių liaudies pasakų motyvais, 1976). Visi šie kompozitoriaus kūriniai sukurti remiantis lietuvių liaudies mitologijos motyvais, ritualais, senąja architektūra bei lietuviškų audinių ornamentais.

Istorinė, kultūros diplomatija »
150118_sprejem veleposlanice Republike Litve v Avstriji_nrovan_003.jpeg

2017 metų jubiliejinio – dešimtojo – Nacionalinio diktanto raštingiausios užsienio lietuvės titulas atiteko Lietuvos Respublikos ambasadorei Austrijos Respublikoje Loretai Zakarevičienei. 2017 m. gegužės 2-ąją dieną Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Nacionalinio diktanto nugalėtojus bei  organizatorius ir perdavė padėką į Austriją raštingiausia užsienio lietuve tapusiai Lietuvos diplomatijos atstovei, ambasadorei L. Zakarevičienei.

Lietuviai Austrijoje »
1.jpg

Lietuvos ambasadorė Austrijoje, Kroatijai, Slovakijai ir Slovėnijai Loreta Zakarevičienė kovo 29 dieną  Zagrebe susitiko su Kroatijos Parlamento pirmininku Božo Petrovu. Ambasadorė teigiamai įvertino stiprėjantį šalių bendradarbiavimą ir pabrėžė, kad Kroatiją ir Lietuvą sieja ne tik bendra istorinė bei kultūrinė patirtis, bet ir panašus požiūris į svarbiausius Europos saugumo iššūkius ir iškylančias problemas.

Užsienio politika ir diplomatija »
Olympics150317001.jpg

Kovo 15 d. Lietuvos ambasadorė Loreta Zakarevičienė Zalcburge susitiko su Specialiosiose žiemos olimpinėse žaidynėse dalyvaujančiais Lietuvos sportininkais, treneriais ir delegacijos vadovais bei palinkėjo komandai iškovoti kuo daugiau medalių. Lietuvos sportininkai dalyvaus trejų sporto šakų varžybose. Tai bus ketvirtosios olimpinės žaidynės, kuriose dalyvauja Lietuvos atstovai.

Konsulinės naujienos »
17191299_1508207489192375_2622959722792756923_n.jpg

Kovo 9 d. Lietuvos Respublikos ambasada Austrijoje ir Lietuvos nuolatinė atstovybė prie tarptautinių organizacijų Vienoje iškilmingai paminėjo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Į renginį Vienos diplomatinėje akademijoje susirinko gausus diplomatų, ambasados bičiulių ir lietuvių bendruomenės atstovų būrys. Šia ypatinga proga svečius pasveikino abiejų diplomatinių atstovybių vadovės - Loreta Zakarevičienė ir Lina Rukštelienė.

Užsienio politika ir diplomatija »
17155707_1119005408224829_5213339257779567793_n.png

Programa „Kurk Lietuvai“ pradeda jau šeštos dalyvių kartos atranką. Programoje, Jungtinių Tautų Organizacijos pripažintoje geruoju pavyzdžiu, kviečiami dalyvauti tarptautinės darbo ar studijų patirties įgiję savo sričių žinovai.

„Šiandien viešajam sektoriui ypač svarbu prisitraukti naujų idėjų ir šviežio požiūrio turinčius profesionalus, kurie padėtų spręsti svarbiausius valstybės iššūkius. „Kurk Lietuvai“ – puiki galimybė tiek Lietuvai, tiek tarptautinės patirties turintiems ekspertams identifikuoti problemas, rasti galimus sprendimo būdus ir užtikrinti jų įgyvendinimą, įtraukiant visas suinteresuotas šalis. Aš tikiu šia programa ir jos nauda Lietuvai. Ne veltui mano komandoje šiuo metu dirba net penki „Kurk Lietuvai“ alumnai“, – teigia Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

Lietuviai Austrijoje »
IMG_5489.JPG

2017 m. vasario 17 d.  Lietuvos Respublikos ambasadoje Vienoje vyko jau tradiciniu tapęs protų mūšis, kuriame dalyvavo penkios komandos. Šį kartą, minint Lietuvos valstybės 99-ąjį gimtadienį ir pasitinkant 26-siais nepriklausomybės atkūrimo  metines, lietuvių bendruomenės nariai buvo pakviesti pasitikrinti savo žinias lietuvių kalbos ir Lietuvos kultūros srityse.

Lietuviai Austrijoje »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata