Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Zagrebo parodų rūmuose „Velesajam“ vyko 24-oji tarptautinė labdaros mugė

Sukurta 2017.12.06 / Atnaujinta 2017.12.06 17:52
   Zagrebo parodų rūmuose „Velesajam“ vyko 24-oji tarptautinė labdaros mugė
   Zagrebo parodų rūmuose „Velesajam“ vyko 24-oji tarptautinė labdaros mugė

   Gruodžio 3-ąją Zagrebo parodų rūmuose „Velesajam“  vyko 24-oji tarptautinė labdaros mugė, kasmet organizuojama Tarptautinio moterų klubo (IWCZ). Šiemet pirmąkart renginyje dalyvavo ir Lietuva. Lietuvos stendą parengė Lietuvos ambasados Austrijoje Zagrebo skyrius ir vietinės lietuvių  bendruomenės atstovai.

   Lėšos, surenkamos mugės metu, skiriamos įvairiems socialiniams projektams ir humanitarinėms organizacijoms  ar įstaigoms Kroatijoje. Šiais metais lėšos buvo renkamos keturioms organizacijoms: „Reto Center“, „Vinko Bek“, „PT LiPa“ ir „Sve za nju“. „Reto Center“ – tai nepelno siekiantis krikščioniškas  priklausomybėmis sergančių asmenų reabilitacijos centras. „Vinko Bek“ – nacionalinė socialinės rūpybos institucija, silpnaregiams ir akliesiems  teikianti  edukacines ir reabilitacijos paslaugas.  „PT LiPa“ – paliatyvios pagalbos centras, padedantis šeimoms, besirūpinančioms Alzheimeriu sergančiais artimaisiais.  „ Sve za nju“ – savanoriška nepelno organizacija, teikianti informavimo, psichologinę ir logistinę pagalbą moterims, sergančioms vėžiu, bei jų šeimoms.

   Šiemet mugėje apsilankė apie 7000 žmonių. Lietuvos stende lankytojai galėjo įsigyti lietuviškų namų darbo ir pramoninių skanėstų: šakočių, kūčiukų, meduolinių „grybukų“, žemaitiško kastinio, naminės giros, aguonpienio,  AB „Vilniaus Pergalė“ saldainių bei AB „Gardėsis“ „duoniukų“. Šios įmonės  Lietuvos stendą savo produkcija parėmė nemokamai. Mugės lankytojus kroatus labiausiai domino „Vilniaus Pergalės“  saldainiai ir lietuviški šakočiai. Įvairių lietuviškų gaminių buvo parduota už 1624 kunas (215 eurų).

   Naujienlaiškio prenumerata