Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Zagrebe iškilmingai paminėtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis

Sukurta 2018.03.16 / Atnaujinta 2018.03.16 09:56
   Zagrebe iškilmingai paminėtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis
   Zagrebe iškilmingai paminėtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis
   Zagrebe iškilmingai paminėtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis

   Kovo 13 d. Lietuvos Respublikos ambasados Austrijos Respublikoje Zagrebo skyrius iškilmingu renginiu paminėjo Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį.

   Kroatijos nacionalinėje ir universitetinėje bibliotekoje susirinkusius šalies valstybinių institucijų atstovus, Zagrebe reziduojančius diplomatus ir kitus svečius sveikinusi Lietuvos Respublikos ambasadorė Kroatijos Respublikoje Loreta Zakarevičienė pasidžiaugė prieš šimtą metų įvykusiu stebuklu. Ambasadorė kartu atkreipė dėmesį į tai, jog net ir sunkiausiais šalies istorijos tarpsniais lietuviai sugebėjo išsaugoti savo kalbą, kultūrą, o svarbiausia – lietuvišką sielą.

   Ta proga buvo atidaryta fotografijų paroda „Kauno tarpukario architektūra“, kurią Kroatijos nacionalinės ir universitetinės bibliotekos lankytojai ir plačioji visuomenė galės apžiūrėti iki šių metų kovo 24 dienos. Bibliotekos direktorė Tatijana Petrić padėkojo ambasados skyriui už tai, kad pasirinko Kroatijos nacionalinę ir universitetinę biblioteką minėtos parodos partnere. Direktorė kartu pasidžiaugė, jog Kroatijos visuomenei suteikta puiki galimybė susipažinti su neatskiriama Lietuvos istorijos ir kultūros dalimi –  unikalia Laikinosios sostinės architektūra, kuri liudija apie to meto Lietuvos visuomenės kultūrinę brandą bei atgimusios tautos savitą indėlį į Europos dvasinę raidą.

   Į susirinkusiuosius taip pat kreipėsi Kroatijos Respublikos valstybės sekretorė Europos reikalams Andreja Metelko Zgombić, kuri sveikindama Lietuvą šia ypatinga proga pažymėjo, jog Kroatijos kelyje į nepriklausomybę Lietuva suvaidino itin reikšmingą vaidmenį – 1991 m. liepos 30 d. ji tapo antrąja šalimi, pripažinusia nepriklausomą Kroatijos valstybę. Ponia A. Metelko Zgombić pasidžiaugė Lietuvos sprendimu įsteigti Lietuvos ambasadą Zagrebe, pabrėždama, jog tai dar labiau suintensyvins dviejų šalių bendradarbiavimą bei sustiprins puikiai besiplėtojančius Lietuvos ir Kroatijos ryšius.

   Renginį vainikavo Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos styginių orkestro koncertas. Jaunųjų atlikėjų pasirodymas įvertintas audringais plojimais.

   Naujienlaiškio prenumerata