Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA AUSTRIJOS RESPUBLIKOJE, SLOVAKIJOS RESPUBLIKAI, SLOVĖNIJOS RESPUBLIKAI

Adresas: Löwengasse 47/4, 1030 Vienna, AUSTRIA

plačiau »

Tel. +43 1 718 5467;
Faksas +43 1 718 5469;
El. paštas

Vienoje iškilmingai paminėta Kovo 11-oji

Sukurta 2017.03.10 / Atnaujinta 2017.03.10 17:00
   Vienoje iškilmingai paminėta Kovo 11-oji
   Vienoje iškilmingai paminėta Kovo 11-oji
   Vienoje iškilmingai paminėta Kovo 11-oji
   Vienoje iškilmingai paminėta Kovo 11-oji
   Vienoje iškilmingai paminėta Kovo 11-oji

   Kovo 9 d. Lietuvos Respublikos ambasada Austrijoje ir Lietuvos nuolatinė atstovybė prie tarptautinių organizacijų Vienoje iškilmingai paminėjo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Į renginį Vienos diplomatinėje akademijoje susirinko gausus diplomatų, ambasados bičiulių ir lietuvių bendruomenės atstovų būrys. Šia ypatinga proga svečius pasveikino abiejų diplomatinių atstovybių vadovės - Loreta Zakarevičienė ir Lina Rukštelienė.

   L. Zakarevičienė pabrėžė, jog Kovo 11-oiji yra ypatinga diena Lietuvai ir visiems po pasaulį pasklidusiems lietuviams, nes būtent tą dieną prieš 27 metus Lietuva pargrįžo namo - į Europą, į šeimą laisvų ir demokratinių šalių. Ambasadorė patikino, jog Lietuva, švęsdama 27-ąjį savo Laisvės Pavasarį, lieka įsipareigojusi toms šalims, kurios vis dar tebekovoja už savo laisvę bei ateitį, visų pirma, Ukrainai ir jos drąsiems žmonėms. Ambasadorė atkreipė dėmesį, jog dalis Ukrainos tebėra aneksuota didelės kaimyninės šalies. „Kol egzistuoja valstybės, brutaliai laužančios tarptautinę teisę, įsiveržiant į suverenias teritorijas ir jas okupuojant, Europa privalo būti kaip niekada vieninga. Kol egzistuoja jėgos, bandančios mus suskaldyti ir  supriešinti, Europa privalo būti kaip niekada vieninga“, kalbėjo L. Zakarevičienė. Pasak ambasadorės, tik būdami kartu ir veikdami išvien, sugebėsime apginti savo namus, savo šeimą ir savo vertybes. „Tai pamoka, kurią Lietuva išmoko prieš 27 metus, ir to niekada nepamirš“, teigė ambasadorė.

   Gausiai susirinkę svečiai turėjo galimybės paskanauti Lietuvos kulinarinio paveldo gaminių, pasigrožėti Lietuvos vaizdais iš paukščio skrydžio.

   Naujienlaiškio prenumerata