Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Vienoje Austrijos valstybiniu apdovanojimu apdovanotas vertėjas Cornelius Hell

Sukurta 2019.07.02 / Atnaujinta 2019.07.02 16:18
   Vienoje Austrijos valstybiniu apdovanojimu apdovanotas vertėjas Cornelius Hell
   Vienoje Austrijos valstybiniu apdovanojimu apdovanotas vertėjas Cornelius Hell

   Š. m. birželio 30 d. Austrijos Respublikos federalinio Kanclerio tarnyba Vienos miesto Literatūros namuose iškilmingai įteikė valstybinį apdovanojimą už šiuolaikinės užsienio literatūros vertimą į vokiečių kalbą Austrijos žurnalistui, rašytojui, radijo laidų vedėjui, vertėjui ir dideliam Lietuvos bičiuliui Cornelius Hell. Vertėjas C. Hell apdovanojimą gavo už Lietuvos rašytojų ir poetų kūrinių vertimus iš lietuvių kalbos į vokiečių kalbą.

   Pastaraisiais metais Austrijos leidykla Rezidenz Verlag išleido du C. Hell į vokiečių kalbą išverstus lietuvių rašytojos Undinės Radzevičiūtės romanus „Žuvys ir drakonai“ bei „Kraujas mėlynas“. Iš Zalcburgo, su kuriuo Lietuvą sieja ypatingai draugiški kultūriniai ir politiniai ryšiai, kilęs C. Hell per keletą dešimtmečių yra išvertęs ne vieną dešimtį reikšmingiausių lietuvių rašytojų kūrinių, sudaręs literatūros antologijas, parašęs straipsnių ir parengęs radijo laidų. C. Hell yra vienas ryškiausių Lietuvos ir Austrijos kultūros ryšius puoselėjančių asmenybių.

   Valstybinio apdovanojimo teikimo iškilmėse C. Hell pasveikino ir Lietuvos Respublikos Kultūros ministro Mindaugo Kvietkausko sveikinimo laišką C. Hell perdavė Lietuvos Respublikos ambasados Austrijos Respublikoje ministras patarėjas Mindaugas Rukštelė. Kultūros ministras dėkoja C. Hell už nuoseklią lietuvių literatūros sklaidą Austrijoje bei pažymi, kad C. Hell dėka lietuvių rašytojų balsas vis labiau girdimas vokiškai kalbančiose šalyse, o talentingi vertimai artina mūsų tautas, kultūras ir kūrėjus.

   Austrijos valstybinis apdovanojimas už vertimą iš užsienio kalbos į vokiečių kalbą teikiamas kasmet nuo 1985 metų. Šių metų valstybinis apdovanojimas buvo pirmą kartą įteiktas už vertimą iš lietuvių kalbos.

    

   Fotografijos © Literaturhaus Wien

   Naujienlaiškio prenumerata