Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Šiaurės ir Baltijos šalių filmų festivalyje “Nordiale 2018” Vienoje pristatyti lietuviški filmai

Sukurta 2018.05.07 / Atnaujinta 2018.05.07 14:29
    Šiaurės ir Baltijos šalių filmų festivalyje “Nordiale 2018” Vienoje pristatyti lietuviški filmai

    Gegužės 2-8 d. Lietuvos ambasada Vienoje dalyvavo tradiciniame Šiaurės ir Baltijos šalių filmų festivalyje “Nordiale 2018“. Vienos kino teatre “Wiener Urania” Šiaurės ir Baltijos šalys pristatė šalis atstovaujančius filmus. Festivalio metu taip pat vyko renginiai, skirti šalių kultūrų, papročių ir tradicijų pristatymui. Šių metų festivalyje pagrindinis dėmesys buvo skirtas Šimtmetį švenčiančioms Lietuvai, Latvijai ir Estijai, pristačiusioms festivalyje po tris filmus. 

    Lietuvos Respublikos ambasados Vienoje siūlymu, šių metų festivalio tema buvo pasirinkta „Laisvė“. Gausiai susirinkusiems žiūrovams buvo pristatyti A. Puipos filmas „Dievų miškas“, 2005 m., D. Ulvydo filmas „Emilija iš Laisvės alėjos“, 2017 m., bei M. Markevičiaus – „Kita svajonių komanda“, 2012 . 

    Lietuvos Respublikos ambasados Vienoje atstovas festivalio atidarymo metu vakaro svečiams papasakojo apie Lietuvos Respublikos Šimtmečio prasmę, mūsų šalies išbandymus kelyje į nepriklausomybę, kovą už laisvę, tikėjimą bei laisvės kainą.

    Naujienlaiškio prenumerata