Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA AUSTRIJOS RESPUBLIKOJE, SLOVAKIJOS RESPUBLIKAI, SLOVĖNIJOS RESPUBLIKAI

Adresas: Löwengasse 47/4, 1030 Vienna, AUSTRIA LR ambasados Zagrebo skyrius: Miramarska 23, 10000 Zagreb CROATIA

plačiau »

Tel. +43 1 718 5467;
Faksas +43 1 718 5469;
El. paštas

Lietuvos ir Kroatijos ekspertai įspaudė dar vieną pėdsaką dvišalio bendradarbiavimo istorijoje

Sukurta 2017.06.09 / Atnaujinta 2017.06.09 15:09
  Lietuvos ir Kroatijos ekspertai įspaudė dar vieną pėdsaką dvišalio bendradarbiavimo istorijoje

  Birželio 9 d. Kroatijos sostinėje Zagrebe įvyko ES Dvynių programos projekto „Pėdsakų rinkimas ant drabužių – nuo nusikaltimo vietos iki teismo medicinos ekspertų ataskaitų“ iškilmingas uždarymo renginys. Projektas bendram darbui subūrė Kroatijos ir Lietuvos atsakingų teisėtvarkos institucijų atstovus, dirbančius kriminalistikos ir teismo ekspertizės srityje.

  Renginyje kalbėjusio Lietuvos Respublikos ambasados Austrijos Respublikoje Zagrebo skyriaus vadovo Donato Žiugždos įsitikinimu, pusę metų trukęs projektas paliko dar vieną ryškų pėdsaką abiejų šalių ekspertų bendradarbiavimo istorijoje. „Tikimės, kad šio projekto įgyvendinimo metu užsimezgę Kroatijos ir Lietuvos ekspertų profesiniai ryšiai bei bičiulystė plėsis ir stiprės ir taip dar labiau skatins vaisingą dviejų tautų bendradarbiavimą visose gyvenimo srityse“, - pabrėžė Lietuvos diplomatas.

  Kroatijos generalinio komisaro pavaduotojas Draženas Vitezas padėkojo kolegoms iš Lietuvos už profesionalumą ir geranorišką keitimąsi naudinga patirtimi. Projekto vadovas Lietuvos Policijos kriminalistinių tyrimų  centro viršininkas Darius Žvironas pristatė pasiektus konkrečius bendro Lietuvos ir Kroatijos specialistų darbo rezultatus pabrėždamas, kad jo vadovaujamo centro ekspertai yra pasiryžę ir toliau padėti kolegoms kroatams sistemiškai įvertinant pasiektų tikslų efektyvumą bei užtikrinant jų tvarumą. 

  Per šešis mėnesius trukusį projektą, kurio įgyvendinimui Europos Komisija skyrė 220 tūkst. eurų, Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro ir Lietuvos teismo ekspertizių centro ekspertai apmokė Kroatijos kriminalinės policijos ir „Ivan Vučetić“ teismo ekspertizės centro darbuotojus efektyviai ieškoti ir fiksuoti pėdsakus, dalinosi laboratorinio mikro pėdsakų tyrimo pagal tarptautinius standartus patirtimi. Kartu buvo stiprinami minėtų institucijų pareigūnų gebėjimai nustatyti nusikaltimo įvykdymo aplinkybes, gerinant mikro pėdsakų surinkimą įvykio vietose ir jų laboratorinį ištyrimą.

  Naujienlaiškio prenumerata