Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA AUSTRIJOS RESPUBLIKOJE, SLOVAKIJOS RESPUBLIKAI, KROATIJOS RESPUBLIKAI, SLOVĖNIJOS RESPUBLIKAI

Adresas: Löwengasse 47/4, 1030 Vienna, AUSTRIA LR ambasados Zagrebo skyrius: Miramarska 23, 10000 Zagreb CROATIA

plačiau »

Tel. Lietuvos Respublikos ambasada Vienoje +43 1 718 5467; Lietuvos Respublikos ambasados Zagrebo skyrius +38 5164 47785
Faksas Lietuvos Respublikos ambasada Vienoje +43 1 718 5469; Lietuvos Respublikos ambasados Zagrebo skyrius +38 5164 47789
El. paštas

Lietuvos ekspertai padeda Kroatijai stiprinti kovą su korupcija ir organizuotu nusikalstamumu bei stiprina dviejų valstybių teisėtvarkos institucijų bendradarbiavimą

Sukurta 2017.08.31 / Atnaujinta 2017.08.31 10:01

Rugpjūčio 30 d. Lietuvos kriminalinės policijos biuro ir Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos ekspertai baigė įgyvendinti dar vieną svarbų Europos Sąjungos Dvynių programos projektą - „Nacionalinės policijos tarnybos kovos su korupcija ir organizuotu nusikalstamumu administracinių ir operacinių pajėgumų stiprinimas Kroatijoje“. Lietuvos ekspertai kartu su kolegomis kroatais 8 mėnesius trukusio projekto metu dirbo konkrečiais veiksmais stiprinant Kroatijos Respublikos valdžios institucijų gebėjimus efektyviai kovoti su organizuotu nusikalstamumu ir korupcija, kaip grėsmėmis šalies stabilumui, saugumui ir demokratijai.

„Sėkminga šio bendro Lietuvos ir Kroatijos projekto baigtis yra dar vienas ryškus vis glaudesnio Lietuvos ir Kroatijos teisėtvarkos institucijų bendradarbiavimo pavyzdys“,- iškilmingoje ES programos projekto uždarymo ceremonijoje kalbėjo Lietuvos ambasados Austrijoje Zagrebo skyriaus vadovas Donatas Žiugžda. Jis sakė, kad korupcija ir organizuota nusikalstamumas yra dvi to pačio blogio apraiškos, nuo kurių nėra apsaugota nei viena ES valstybė: „Šalių bendradarbiavimas  bei bendros kovos su šiuo mūsų visuomenes ėdančiu  socialinio vėžiu stiprinimas yra neišvengiama ir būtina mūsų visų sėkmės sąlyga. “ - pabrėžė Lietuvos diplomatas pridurdamas, jog „Lietuvos ir Kroatijos situacija daugeliu atvejų yra panaši, panašūs ir mūsų visuomenėms kylantys iššūkiai, todėl mes galime daug ko vieni iš kitų pasimokyti ir daug ką kartu sukurti“.

Bendro darbo rezultatus pristatęs projekto vadovas Lietuvos Kriminalinės Policijos Biuro Viršininko pavaduotojas Andžejus Roginskis pabrėžė, kad dalyvavimas bendruose projektuose ne tik skatina visų jo dalyvių profesinį tobulėjimą,  ne tik padeda kurti ir plėsti profesinius bei žmogiškus ryšius, bet taip pat suartina tautas.  Jis išreiškė įsitikinimą, jog įgyvendinus projektą Kroatijos Nacionalinės policijos tarnybos kovai su korupcija ir organizuotu nusikalstamumu veiklos efektyvumas tapo didesnis. „Tačiau dabar yra būtina  neatidėliojant ir nuosekliai įgyvendinti projekto metu parengtas rekomendacijas dėl konkrečių priemonių tobulinant vidines administracines ir veiklos procedūras bei vykdant mokymus“ – pabrėžė Lietuvos pareigūnas. .

Kroatijos policijos generalinis komisaras Zvonimiras Vnučecas padėkojo Lietuvos atstovams už puikų  darbą, garantavusį sėkmingus 8 mėnesius vykusio intensyvaus darbo rezultatus. „Sėkminga projekto baigtis yra svarbus etapas mūsų valstybei stiprinat kovą su korupcija ir organizuotu nusikalstamumu“, -  pažymėjo Kroatijos policijos vadovas. 

Lietuvos ir Kroatijos policijos bendradarbiavimo ES Dvynių programoje tęsis ir toliau. Iš viso Lietuvos institucijoms Kroatijoje jau patikėta įgyvendinti 18 ES Dvynių programos projektų.

Europos Komisijos finansuojama ES Dvynių programa remia skirtingų šalių giminingų institucijų bendradarbiavimą, padeda šalims paramos gavėjoms įgyvendinti reformas. Nuo 2004 m. Lietuva dalyvavo 73-uose šios programos projektuose už beveik 61 milijoną eurų.

Naujienlaiškio prenumerata