Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Lietuvos ambasadorė aptarė bendradarbiavimą su Kroatijos Parlamento pirmininku

Sukurta 2017.03.31 / Atnaujinta 2017.03.31 10:17
   Lietuvos ambasadorė aptarė bendradarbiavimą su Kroatijos Parlamento pirmininku
   Lietuvos ambasadorė aptarė bendradarbiavimą su Kroatijos Parlamento pirmininku

   Lietuvos ambasadorė Austrijoje, Kroatijai, Slovakijai ir Slovėnijai Loreta Zakarevičienė kovo 29 dieną  Zagrebe susitiko su Kroatijos Parlamento pirmininku Božo Petrovu. Ambasadorė teigiamai įvertino stiprėjantį šalių bendradarbiavimą ir pabrėžė, kad Kroatiją ir Lietuvą sieja ne tik bendra istorinė bei kultūrinė patirtis, bet ir panašus požiūris į svarbiausius Europos saugumo iššūkius ir iškylančias problemas.

   Ambasadorė paragino plėtoti ryšius tarp dviejų šalių intensyvinant ekonominius ir kultūrinius mainus, skatinant žmogiškuosius ryšius. Pasak L. Zakarevičienės, tiesioginio oro susisiekimo plėtra tarp Lietuvos ir Kroatijos miestų teigiamai paveiktų verslo, žmogiškuosius bei kultūrinius mainus.

   Kroatijos Parlamento pirmininkas, pritaręs ambasadorės nuomonei ir pabrėžęs puikiai besiklostančius tarpvalstybinius santykius, atkreipė dėmesį, jog esamas bendradarbiavimas privalo būti ne tik stiprinamas, bet ir plėtojamas naujomis kryptimis.

   „Labai vertiname Lietuvos paramą ir indėlį realizuojant Kroatijoje suskystintų gamtinių dujų terminalo statybos projektą. Tikimės ateityje plėtoti bendradarbiavimą ir kitose srityse, pavyzdžiui, vystant geležinkelio jungtis“, – pabrėžė B. Petrovas.

   Ambasadorė L. Zakarevičienė išreiškė paramą Kroatijos pastangoms stabilizuoti Pietryčių Europos regioną, ypač padedant regiono šalims jų kelyje ES narystės link bei įtvirtinant pagarbą žmogaus teisių ir demokratijos standartams.

   Parlamento pirmininkas priėmė Lietuvos ambasadorės pasiūlymą stiprinti ir plėsti abiejų valstybių tarpparlamentinį bendradarbiavimą.

   Apsilankymo Kroatijos Parlamente metu L. Zalkarevičienė susitiko su Gynybos komiteto pirmininku Igoriu Dragovanu, Europos reikalų komiteto pirmininku Domagojumi Ivanu Miloševićiumi bei su Tarpparlamentinių ryšių su Lietuva grupės pirmininke Vesna Pusić.

   Naujienlaiškio prenumerata