Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Kviečiame registruotis planuojančius balsuoti užsienyje

Sukurta 2020.07.01 / Atnaujinta 2020.07.01 17:07

Pradėjo veikti užsienyje gyvenančių rinkėjų elektroninė registracija į šių metų spalio 11 dieną vyksiančius Lietuvos Respublikos Seimo rinkimus: https://www.rinkejopuslapis.lt/rinkeju-balsuojanciu-uzsienyje-elektronine-registracija

Užsiregistravę rinkėjai bus įtraukti į Lietuvos Respublikos ambasados Austrijoje rinkėjų sąrašą. Balsuoti rinkimuose registruotis iš naujo turi visi piliečiai, balsuojantys užsienyje, - net ir tie rinkėjai, kurie nuolat gyvena užsienyje ir jau yra buvę įtraukti į užsienyje balsuojančių rinkėjų sąrašus praėjusiuose rinkimuose ar referendumuose.

Rinkėjai, balsuojantys užsienyje, turės dvi galimybes: arba balsuoti paštu, arba asmeniškai atvykti į Lietuvos Respublikos ambasadą Austrijoje. Balsuojantiems paštu rinkėjams rinkimų biuleteniai bus išsiųsti pagal rinkėjo balsuojančiųjų užsienyje elektroninėje registracijos sistemoje nurodytus duomenis: nurodytu gyvenamosios vietos užsienio valstybėje adresu. Pasirinkę balsuoti asmeniškai rinkėjai turės asmeniškai nustatytomis dienomis ir laiku atvykti į Lietuvos Respublikos ambasadą Austrijoje.

Atsižvelgiant į tai, kad dėl COVID-19 situacijos balsavimas ambasados patalpose gali neįvykti, rekomenduojama registruojantis rinktis balsavimo būdą – paštu.

Naujienlaiškio prenumerata