Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA AUSTRIJOS RESPUBLIKOJE, SLOVAKIJOS RESPUBLIKAI, KROATIJOS RESPUBLIKAI, SLOVĖNIJOS RESPUBLIKAI

Adresas: Löwengasse 47/4, 1030 Vienna, AUSTRIA LR ambasados Zagrebo skyrius: Miramarska 23, 10000 Zagreb CROATIA

plačiau »

Tel. Lietuvos Respublikos ambasada Vienoje +43 1 718 5467; Lietuvos Respublikos ambasados Zagrebo skyrius +38 5164 47785
Faksas Lietuvos Respublikos ambasada Vienoje +43 1 718 5469; Lietuvos Respublikos ambasados Zagrebo skyrius +38 5164 47789
El. paštas

Kroatijoje viešėjo garsus lietuvių vaikų literatūros rašytojas ir iliustruotojas

Sukurta 2017.09.15 / Atnaujinta 2017.09.15 15:26
   Kroatijoje viešėjo garsus lietuvių vaikų literatūros rašytojas ir iliustruotojas
   Kroatijoje viešėjo garsus lietuvių vaikų literatūros rašytojas ir iliustruotojas
   Kroatijoje viešėjo garsus lietuvių vaikų literatūros rašytojas ir iliustruotojas

   Šių metų rugsėjo 12-14 dienomis Kroatijos mieste Pazine lankėsi žymus šių dienų lietuvių vaikų literatūros rašytojas ir iliustruotojas Kęstutis Kasparavičius. Jau septintą kartą Kroatijoje viešėjęs autorius dalyvavo Antrajame Pazino vaikų knygos festivalyje, o jo iliustracijos buvo demonstruojamos tarptautinėje iliustracijų parodoje.

   Parodos atidarymo iškilmėse kalbėjęs Lietuvos Respublikos ambasados Austrijoje Zagrebo skyriaus vadovas Donatas Žiugžda pasidžiaugė, kad K. Kasparavičiaus kūryba pasiekia išties daug skaitytojų, jų širdyse sėja gerumo sėklą bei lavina vaizduotę.

   Diplomatas taip pat pastebėjo, jog lietuvių menininkai yra savotiški mūsų šalies ambasadoriai, kurių indėlis į lietuvių kultūros pristatymą pasauliui neretai būna didesnis nei profesionalių dipomatų.

   Kaip pabrėžė  D. Žiugžda, K. Kasparavičiaus knygos ir jas puošiančios nuostabios iliustracijos jauniesiems Kroatijos skaitytojams sužadiną norą pažinti Lietuvą, domėtis lietuvių vaikų literatūra.

   Naudodamasis proga, ambasados skyriaus vadovas padėkojo Lietuvos draugei, vertėjai Mirjanai Bračko už tai, jog neuilstamai triūsia supažindindama Kroatijos skaitytojus su įvairių žanrų lietuvių literatūra, meistriškai perteikia jos subtilumą ir išskirtinumą. Pažymėtina, jog M. Bračko į kroatų kalbą jau yra išvertusi ne tik 11 K. Kasparavičiaus knygų, bet ir keletą kitų autorių kūrinių.

   Viešėdamas Pazine, festivalio svečias susitiko ne tik su įvairaus amžiaus vaikais, bet ir suaugusiais, pasakojo jiems apie rašytojo ir iliustruotojo darbo pradžią, piešimo ir rašymo subtilybes. Susitikimų metu taip pat vyko piešimo dirbtuvės, kurių dalyviai patys piešė ar spalvojo įvairius piešinius rašytojo kūrinių motyvais.

   Naujienlaiškio prenumerata