Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
UKR02450.jpg

Fotografijų autorius: Ugur Karakan

Kovo 5 d. Lietuvos Respublikos ambasada Vienoje drauge su Lietuvos Respublikos Nuolatine atstovybe prie tarptautinių organizacijų iškilmingu renginiu Austrijos nacionalinėje bibliotekoje paminėjo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-metį.

Į iškilmingą renginį susirinkusius užsienio šalių diplomatus, Austrijos užsienio reikalų ministerijos ir kitų institucijų atstovus, akademinę visuomenę bei Austrijoje gyvenančius lietuvius pasveikino Lietuvos Respublikos ambasadorius Donatas Kušlys ir Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, Lietuvos nuolatinis atstovas prie tarptautinių organizacijų Vienoje ambasadorius  Aurimas Taurantas.

„Ši data žymi istorinį posūkį, kai mūsų tauta išsiveržė iš sovietinės okupacijos, kuri truko pusę amžiaus. Į ją mus vedė tūkstančio metų patirtis, primenanti, kiek kartų mūsų tautai teko kautis dėl laisvės ir ginti valstybę. Džiugu, kad šiandien galime džiaugtis ir didžiuotis per trisdešimtmečius  Lietuvos nueitu keliu“, -  sakė ambasadorius D. Kušlys.

Renginio metu Vienoje gyvenantis muzikantas Irmantas Andriūnas svečiams  pristatė unikalų lietuvių liaudies instrumentą - birbynę.

Vienoje įsikūrusi Austrijos nacionalinė biblioteka yra didžiausia šalies biblioteka, garsėjanti savo fondų skaitlingumu.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Austrijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
SLO1.jpg

Pažymint Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-metį  Slovėnijos Respublikos Mariboro mieste surengtas šventinis pianisto Motiejaus Bazaro koncertas. 
Renginys įvyko  Lietuvos Respublikos ambasadai Austrijos Respublikoje bendradarbiaujant kartu su Lietuvos garbės konsule Slovėnijoje Nevenka Orešič Leban. Ambasados vardu susirinkusius svečius pasveikino ministras patarėjas Donatas Aškinis. Jis atkreipė dėmesį į sukakties svarbą Lietuvai ir renginio simboliką. 
Garbės konsulė Nevenka Orešič Leban prieš renginį svečiams pristatė fortepiono virtuozą Motiejų Bazarą ir jo pasirinktą koncertinę programą. 
Koncertas vyko Slovėnijos nacionaliniame teatre Maribore, antrame pagal dydį Slovėnijos mieste.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
20200128_190653Design.jpg

Sausio 28 d. Austrijos sostinėje Vienoje atidarant lietuviško dizaino parodą, Lietuvos Respublikos ambasadorius Austrijoje Donatas Kušlys pasveikino parodos organizatorius ir kuratorius.

Parodoje, kuri veiks iki kovo 8 d., yra pristatoma talentingų lietuvių dizainerių ir dizaino studijų darbai bei Lietuvos tarpukario reklamos plakatai. Šia paroda organizatoriai siekia atkreipti dėmesį į Lietuvos dizaino potencialą.

Lietuviai Austrijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
20200127_173458SSchmid.jpg

Sausio 27 d. Lietuvos Respublikos ambasadorius Austrijoje Donatas Kušlys dalyvavo iškilmingoje atminimo lentos, skirtos pagerbti pasipriešinimo nacizmui dalyvius Anton Schmid ir Robert Bernardis, atidengimo ceremonijoje. Minėdama Tarptautinę Holokausto aukų  dieną, Austrijos gynybos ministerija sukvietė garbingus svečius į iškilmingą minėjimą, jame buvo parodytas dokumentinis filmas apie 1941-1942 metais šimtus Vilniaus geto žydų išgelbėjusį austrą Anton Schmid. Už tai šis vermachto seržantas buvo nuteistas ir sušaudytas.
Dokumentinis filmas „Anton Schmid – Der gute Mensch von Wilna“ sausio 29 d. bus rodomas ir per Austrijos valstybinės televizijos ORF 2 programą.
Lietuvos Respublikos prezidento dekretu Pasaulio tautų teisuolis Anton Schmid 2000 m. buvo apdovanotas (po mirties) Žūvančiųjų gelbėjimo Kryžiumi. 
Foto: Bundesheer/Pusch

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
589.png

2019 m. lapkričio 15 - 18 d. Lietuvos ambasada Vienoje dalyvavo tradicinėje Šiaurės ir Baltijos šalių filmų savaitėje “Nordiale 2019“. Vienos kino teatre “Wiener Urania” šiais metais buvo pristatyti režisieriaus Donato Ulvydo dokumentinis filmas „Valstybės paslaptis“ (2019 m.) ir režisieriaus Mariaus A. Markevičiaus meninis filmas „Tarp pilkų debesų“ (2018 m.).

Lietuviai Austrijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Liechtenstein.jpg

Spalio 30 d. Vaduce Lietuvos Respublikos ambasadorius Austrijos Respublikoje Donatas Kušlys įteikė skiriamuosius raštus Lichtenšteino Kunigaikštystės Princui Paveldėtojui Alois.

Pokalbyje, vykusiame po raštų įteikimo ceremonijos, Princas ir ambasadorius aptarė Lietuvos ir Lichtenšteino Kunigaikštystės bendradarbiavimo galimybes bei dvišalių santykių stiprinimą.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
123456.png

Lapkričio 1-ąją, minint Visų šventųjų dieną, Lietuvos Respublikos ambasadorius Austrijos Respublikoje Donatas Kušlys kartu su ambasados ir Lietuvos Respublikos nuolatinės atstovybės prie tarptautinių organizacijų Vienoje darbuotojais aplankė nepriklausomos Lietuvos politinio veikėjo, bankininko, Lietuvos Steigiamojo Seimo 1920-1922 nario Stasio Digrio bei jo šeimos narių kapą, padėjo gėlių, uždegė atminimo žvakutes. Stasys Digrys, gim. 1886 m. gruodžio 27 d. Kėdainių apskrityje, atvyko į Austriją 1944 metais ir iškart tapo aktyviu išeivijos bendruomenės nariu, Vienoje rengusiu Vasario 16-osios minėjimus ir aktyviai dalyvavusiu  draugijos „Lietuvių bendruomenė Austrijoje“ veikloje. Ši draugija būrė ir vienijo Austrijoje gyvenančius įvairių religijų ir pilietybių lietuvius, atstovavo jų kultūriniams ir ekonominiams interesams bendraujant su tarptautinėmis įstaigomis pabėgėlių reikalams ir savanoriškomis labdaros organizacijomis.

Lietuviai Austrijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
123.png

Rugsėjo 11 d. Lietuvos Respublikos ambasada Vienoje Austrijos turizmo agentūroms pristatė įvažiuojamojo turizmo Lietuvoje galimybes. Renginio metu buvo atkreiptas dėmesys į platų Lietuvos turizmo paslaugų spektrą, sudarantį galimybes svečiams turiningai, aktyviai, sveikai ar įdomiai praleisti savaitgalį ar net visas atostogas Lietuvoje.  

Ekonominiai santykiai » Istorinė, kultūros diplomatija »
AF6I8152_(c)_Harald_Klemm.jpg

Lietuvos Respublikos ambasada Vienoje iškilmingai paminėjo Baltijos kelio 30 metų sukaktį

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
Bgm_BotschafterLit.19.7.2019.jpg

Liepos 18 – 19 dienomis Lietuvos Respublikos Ambasadorius Austrijos Respublikoje Donatas Kušlys su mandagumo vizitu lankėsi Zalcburgo federalinėje žemėje. Vizito metu Ambasadorius D. Kušlys susitiko su žemės Ministru Pirmininku Wilfried Haslauer, Zalcburgo miesto meru Harald Preuner, žemės parlamento Europos komiteto pirmininku Josef Schöchl.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai » Istorinė, kultūros diplomatija »
66326944_1080505992338527_6752274268232351744_n.jpg

Liepos 6 d. Vienoje,  prie didingos barokinio  stiliaus Šv. Karolio Boromiejaus bažnyčios, pažymint Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, gausiai susirinkę lietuviai ir Lietuvos draugai kartu su viso pasaulio lietuviais giedojo „Tautišką giesmę“. Austrijoje gyvenantys lietuviai ir Lietuvos draugai kasmet prisijungia prie jau tradicija tapusio „Tautiškos giesmės“ giedojimo, simbolizuojančio pasaulio lietuvių vienybę, stiprybę  ir meilę Tėvynei.

Lietuviai Austrijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
2019_06_30_38.jpg

Š. m. birželio 30 d. Austrijos Respublikos federalinio Kanclerio tarnyba Vienos miesto Literatūros namuose iškilmingai įteikė valstybinį apdovanojimą už šiuolaikinės užsienio literatūros vertimą į vokiečių kalbą Austrijos žurnalistui, rašytojui, radijo laidų vedėjui, vertėjui ir dideliam Lietuvos bičiuliui Cornelius Hell. Vertėjas C. Hell apdovanojimą gavo už Lietuvos rašytojų ir poetų kūrinių vertimus iš lietuvių kalbos į vokiečių kalbą.

Lietuviai Austrijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata