Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
digrys.jpg

Minint Visų šventųjų dieną, Lietuvos Respublikos ambasadorius Austrijos Respublikoje Donatas Kušlys kartu su Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataru, Lietuvos Respublikos ambasadoriumi prie Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos bei kitų tarptautinių organizacijų Vienoje Aurimu Taurantu, kitais ambasados darbuotojais pratęsė kasmetinę tradiciją ir aplankė nepriklausomos Lietuvos politinio veikėjo, bankininko, Lietuvos Steigiamojo Seimo 1920-1922 nario Stasio Digrio bei jo šeimos narių kapą, padėjo gėlių, uždegė atminimo žvakutes.

Lietuviai Austrijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Prisikeles Kristus2.jpg

Liepos 24 d. Lietuvos Respublikos ambasada Austrijoje surengė ypatingos istorinės, meninės ir kultūrinės reikšmės skulptūros „Prisikėlęs Kristus“ išlydėtuves.

Sveikindamas susirinkusiuosius, Lietuvos Respublikos ambasadorius Austrijos Respublikoje Donatas Kušlys pasidžiaugė, kad XVI a. išskirtinio meninio lygio vėlyvosios gotikos dailės kūrinys beveik po dvidešimties metų grįžta į Lietuvą. Ambasadorius dėkojo Lietuvos garbės konsului Austrijoje advokatui Ulrich Salburg, kurio profesionalumo ir atkaklumo dėka daugiau nei dešimt metų trukęs bylinėjimasis įvairiose instancijose baigėsi sprendimu šią neteisėtai iš mūsų šalies išvežtą sakraliniam paveldui priklausančią kultūros vertybę grąžinti Lietuvai. Ambasadorius taip pat išreiškė viltį, kad artimiausioje ateityje skulptūrą bus galima išvysti plačiajai Lietuvos visuomenei viename iš muziejų.

Lietuviai Austrijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
UKR02450.jpg

Fotografijų autorius: Ugur Karakan

Kovo 5 d. Lietuvos Respublikos ambasada Vienoje drauge su Lietuvos Respublikos Nuolatine atstovybe prie tarptautinių organizacijų iškilmingu renginiu Austrijos nacionalinėje bibliotekoje paminėjo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-metį.

Į iškilmingą renginį susirinkusius užsienio šalių diplomatus, Austrijos užsienio reikalų ministerijos ir kitų institucijų atstovus, akademinę visuomenę bei Austrijoje gyvenančius lietuvius pasveikino Lietuvos Respublikos ambasadorius Donatas Kušlys ir Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, Lietuvos nuolatinis atstovas prie tarptautinių organizacijų Vienoje ambasadorius  Aurimas Taurantas.

„Ši data žymi istorinį posūkį, kai mūsų tauta išsiveržė iš sovietinės okupacijos, kuri truko pusę amžiaus. Į ją mus vedė tūkstančio metų patirtis, primenanti, kiek kartų mūsų tautai teko kautis dėl laisvės ir ginti valstybę. Džiugu, kad šiandien galime džiaugtis ir didžiuotis per trisdešimtmečius  Lietuvos nueitu keliu“, -  sakė ambasadorius D. Kušlys.

Renginio metu Vienoje gyvenantis muzikantas Irmantas Andriūnas svečiams  pristatė unikalų lietuvių liaudies instrumentą - birbynę.

Vienoje įsikūrusi Austrijos nacionalinė biblioteka yra didžiausia šalies biblioteka, garsėjanti savo fondų skaitlingumu.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Austrijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
SLO1.jpg

Pažymint Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-metį  Slovėnijos Respublikos Mariboro mieste surengtas šventinis pianisto Motiejaus Bazaro koncertas. 
Renginys įvyko  Lietuvos Respublikos ambasadai Austrijos Respublikoje bendradarbiaujant kartu su Lietuvos garbės konsule Slovėnijoje Nevenka Orešič Leban. Ambasados vardu susirinkusius svečius pasveikino ministras patarėjas Donatas Aškinis. Jis atkreipė dėmesį į sukakties svarbą Lietuvai ir renginio simboliką. 
Garbės konsulė Nevenka Orešič Leban prieš renginį svečiams pristatė fortepiono virtuozą Motiejų Bazarą ir jo pasirinktą koncertinę programą. 
Koncertas vyko Slovėnijos nacionaliniame teatre Maribore, antrame pagal dydį Slovėnijos mieste.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
20200128_190653Design.jpg

Sausio 28 d. Austrijos sostinėje Vienoje atidarant lietuviško dizaino parodą, Lietuvos Respublikos ambasadorius Austrijoje Donatas Kušlys pasveikino parodos organizatorius ir kuratorius.

Parodoje, kuri veiks iki kovo 8 d., yra pristatoma talentingų lietuvių dizainerių ir dizaino studijų darbai bei Lietuvos tarpukario reklamos plakatai. Šia paroda organizatoriai siekia atkreipti dėmesį į Lietuvos dizaino potencialą.

Lietuviai Austrijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
20200127_173458SSchmid.jpg

Sausio 27 d. Lietuvos Respublikos ambasadorius Austrijoje Donatas Kušlys dalyvavo iškilmingoje atminimo lentos, skirtos pagerbti pasipriešinimo nacizmui dalyvius Anton Schmid ir Robert Bernardis, atidengimo ceremonijoje. Minėdama Tarptautinę Holokausto aukų  dieną, Austrijos gynybos ministerija sukvietė garbingus svečius į iškilmingą minėjimą, jame buvo parodytas dokumentinis filmas apie 1941-1942 metais šimtus Vilniaus geto žydų išgelbėjusį austrą Anton Schmid. Už tai šis vermachto seržantas buvo nuteistas ir sušaudytas.
Dokumentinis filmas „Anton Schmid – Der gute Mensch von Wilna“ sausio 29 d. bus rodomas ir per Austrijos valstybinės televizijos ORF 2 programą.
Lietuvos Respublikos prezidento dekretu Pasaulio tautų teisuolis Anton Schmid 2000 m. buvo apdovanotas (po mirties) Žūvančiųjų gelbėjimo Kryžiumi. 
Foto: Bundesheer/Pusch

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata