Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Bratislavoje iškilmingai paminėtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis

Sukurta 2018.05.25 / Atnaujinta 2018.05.25 13:52
   Bratislavoje iškilmingai paminėtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis
   Bratislavoje iškilmingai paminėtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis

   Gegužės 21 d. Lietuvos ambasada Austrijoje kartu su Estijos ir Latvijos ambasadomis Slovakijos nacionaliniame radijuje ir televizijoje iškilmingai paminėjo Lietuvos, Estijos ir Latvijos valstybių  atkūrimo 100-metį.

   Sveikindama susirinkusius svečius Baltijos valstybių vardu, Lietuvos ambasadorė Austrijoje Loreta Zakarevičienė pažymėjo, kad Baltijos valstybėms pastarasis šimtmetis buvo išbandymų metas. „50-imt metų mūsų valstybės buvo aneksuotos sovietų. Mes praradome trečdalį gyventojų. Mūsų tikėjimas ir viltis padėjo ne tik pasipriešinti okupantui, bet iš atstatyti nepriklausomybę bei valstybingumą. Mes vėl esame Europos ir pasaulio žemėlapyje. Mes esame dėkingi visiems, padėjusiems šiam stebuklui įvykti“, - pasakė L. Zakarevičienė.   

   Renginio svečiams koncertavo „NordicSounds“ džiazo grupė, kurią sudaro trijų Baltijos šalių muzikai bei atlikėjas iš Slovakijos Michael Hopes. „NordicSounds“ atliko Baltijos šalių kompozitorių bei savo kūrybos kūrinius. Baltijos džiazmenų koncertą įrašė Slovakijos radijas, kuris ketina jį vėliau transliuoti radijo bangomis. 

   Baltijos valstybių šimtmečio jubiliejaus minėjimo renginyje dalyvavo Slovakijos Respublikos institucijų, diplomatinio korpuso, kultūros, žiniasklaidos ir akademinės bendruomenės atstovai bei Lietuvos bičiuliai.

   Po koncerto minėjimo svečiai susipažino ir paragavo Lietuvos kulinarinio paveldo pavyzdžių.

   Naujienlaiškio prenumerata