Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ambasadorius mandagumo vizito lankėsi Zalcburgo federalinėje žemėje

Sukurta 2019.07.23 / Atnaujinta 2019.07.23 15:25
  Ambasadorius mandagumo vizito lankėsi Zalcburgo federalinėje žemėje

  Liepos 18 – 19 dienomis Lietuvos Respublikos Ambasadorius Austrijos Respublikoje Donatas Kušlys su mandagumo vizitu lankėsi Zalcburgo federalinėje žemėje. Vizito metu Ambasadorius D. Kušlys susitiko su žemės Ministru Pirmininku Wilfried Haslauer, Zalcburgo miesto meru Harald Preuner, žemės parlamento Europos komiteto pirmininku Josef Schöchl.

  Susitikimų metu buvo aptarta dabartinė Austrijos bei Lietuvos politinė situacija, ilgametis Lietuvos ir Zalcburgo federalinės žemės bendradarbiavimas, Vilniaus ir Zalcburgo miestų partnerystė. Ateinančiais metais Lietuvos ir Zalcburgo žemės partnerystei sukanka penkiasdešimt metų, o Vilniaus ir Zalcburgo miestai 2020 metais minės dvidešimt metų bendradarbiavimo sukaktį.

  Mandagumo vizito metu buvo aptartas Lietuvos ir Zalcburgo federalinės žemės kultūrinis bendradarbiavimas, ieškota būdų aktyviau plėtoti Lietuvos ir Austrijos kultūros institucijų bendradarbiavimą, kultūrinius mainus. Kitais metais vienas pasaulio garsiausių Zalcburgo vasaros muzikos festivalis minės šimtmetį. Į šį renginį Zalcburgo žemės ir miesto vadovai planuoja pakviesti ir aukštų svečių iš Lietuvos.

  Ambasadoriaus D. Kušlio vizitą padėjo surengti ilgametis Lietuvos Respublikos garbės konsulas Zalcburgo žemėje Erich Wagner, kuris taip pat lydėjo ambasadorių vizito metu.

  Naujienlaiškio prenumerata