Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Rodyti nuo iki
Archyvas »
D1nPD5KWkAAmADq.jpg

Kovo 14 d. Liublianoje Lietuvos Respublikos ambasadorius Austrijos Respublikoje Donatas Kušlys įteikė skiriamuosius raštus Slovėnijos Respublikos Prezidentui Borut Pahor.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »

Kovo 10 d. Lietuvos Respublikos Seimas priėmė nutarimą, kad referendumas dėl pilietybės išsaugojimo vyks gegužės 12 d. kartu su Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimais. Gegužės 12 d. taip pat vyks referendumas dėl Seimo narių skaičiaus sumažinimo nuo 141 iki 121.

Atskiros registracijos balsuoti referendumuose nebus. Rinkėjai, kurie jau užsiregistravo balsuoti Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimuose, automatiškai bus įtraukti į sąrašus rinkėjų, balsuosiančių referendumuose. Rinkėjai, kurie dar registruosis balsuoti rinkimuose, registruodamiesi www.rinkejopaslapis.lt matys atnaujintą informaciją dėl balsavimo referendumuose.

Lietuviai Austrijoje »
IMG_20190309_104835.jpg

Kovo 9 d. Lietuvos Respublikos ambasada Austrijos Respublikoje paminėjo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną. Kovo 9-osios rytą Lietuvos Respublikos ambasados Austrijos Respublikoje patalpose veikianti lituanistinė mokykla „Ąžuoliukas“ sukvietė jauniausius Austrijos lietuvius gaminti Užgavėnių kaukes. Daug lietuvių dėmesio sulaukė nacionalinio diktanto rašymas – šiemet jį rašyti susirinko lietuviai iš Austrijos ir Slovakijos.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Austrijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
crop_510x410_d1_dsc_7771.jpg

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Austrijos Prezidentu Alexanderiu Van der Bellenu.

Dvišaliame susitikime aptartas Lietuvos ir Austrijos ryšių stiprinimas, bendradarbiavimo perspektyvos ekonomikos, energetikos mokslo, meno ir kultūros bei turizmo srityse. Taip pat aptarti abiem valstybėms aktualūs Europos Sąjungos klausimai.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas »
crop_510x410_d1_dsc_6806.jpg

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo devynių Baltijos ir Vidurio Europos valstybių (vadinamų Bukarešto devynetu) vadovų susitikime, kurio tikslas – tolesnis regiono saugumo, gynybos ir atgrasymo stiprinimas.

Į susitikimą taip pat atvyko NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Čekijos, Slovakijos, Vengrijos, Rumunijos ir Bulgarijos Prezidentai.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas »
Skubus pranešimas Įkelta2019.02.28

Informuojame, kad sekmadienį, kovo 3 d. nebus prieinama el. registracija vartotojams iš užsienio.

https://www.vrk.lt/naujienos/-/content/10180/1/portalo-rinkejo-puslapis-viesuju-elektroniniu-paslaugu-naudotoju-demesiui

Lietuviai Austrijoje »
559448074-12-Europe-justice-Comment-Growth-at-the-heart-of-the-EU-s-ju.jpg

Komisijos ir valstybių narių informacija apie reglamento turinį (21 straipsnis). Bendras tekstas

Informacija apie valstybių narių keitimąsi tam tikrais viešaisiais dokumentais

Remiantis Europos Sąjungos reglamentu, kuriuo skatinamas laisvas piliečių judėjimas, nuo 2019 m. vasario 16 d. Europos Sąjungoje tam tikriems viešiesiems dokumentams ir jų patvirtintoms kopijoms netaikomas reikalavimas juos legalizuoti ar tvirtinti apostile. Kai kurie iš šių dokumentų (žr. išskirtus paryškintuoju šriftu) gali būti išduodami kartu su daugiakalbe standartine forma – taip išvengiama reikalavimo pateikti dokumento vertimą; be to, visais atvejais turi būti priimtas bet kurioje Europos Sąjungos valstybėje narėje atliktas patvirtintas vertimas.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Austrijoje »
balsavimas.jpg

2019 m. gegužės 12 d. Respublikos Prezidento rinkimai:

2019 m. gegužės 9–10 d. nuo 10.00 iki 12.00 val. ir nuo 14.00 iki 16.00 val. (vietos laiku);

2019 m. gegužės 12 d. nuo 10.00 iki 19.00 val. (vietos laiku).

Lietuviai Austrijoje »
Baneris.jpg

Pradėjo veikti užsienyje gyvenančių rinkėjų registracija į šių metų gegužės 12 dieną vyksiančius Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimus ir gegužės 26 dieną vyksiančius rinkimus į Europos Parlamentą. Tuo atveju, jeigu privalomasis referendumas dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo bus vykdomas kartu su 2019 m. gegužės 12 d. Respublikos Prezidento rinkimais, tuomet rinkėjai, užsiregistravę balsuoti Prezidento rinkimuose, tuo pačiu bus užregistruoti ir balsavimui privalomajame referendume.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Austrijoje »
pen-ink.jpg

Lietuvos Respublikos ambasada Vienoje ir Austrijos lietuvių bendruomenė maloniai kviečia Austrijoje gyvenančius lietuvius:

kovo 9 d. 10 val. 30 min.

rašyti Nacionalinį diktantą bei kartu pasitikrinti gimtosios lietuvių kalbos žinias, rašybos ir skyrybos taisykles, pasidžiaugti gimtosios kalbos skambesiu, žodžio prasme.

 

kovo 9 d. 14 val.

susirinkti į pilietinio aktyvumo sesiją – diskusiją, kurioje aptarsime artėjantį referendumą dėl dvigubos pilietybės, Lietuvos Prezidento ir Europos Parlamento rinkimus, diskutuosime apie aktyvaus užsienio lietuvių dalyvavimo juose svarbą.

Diskusijos svečiai: Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Henke, Amerikos lietuvių lyderis Rimvydas Baltaduonis (video konferencija internetu), Austrijos lietuvių bendruomenės pirmininkė Jolita Skinulytė.

Lietuviai Austrijoje »
Naugarduko_pilies_griuvėsiai_Baltarusijoje_Anželikos_Vėžienės_nuotrauka.jpg

Nors Lietuva yra maža valstybė, tačiau visuose pasaulio žemynuose yra gausu lietuviškų ženklų iš skirtingų istorinių laikotarpių. Niekam ne paslaptis, kad nemaža dalis kultūros paveldo turtų, iškilių asmenybių, vėliau kūrusių toli nuo tėvynės, pateko į svečias šalis dėl Lietuvai susiklosčiusių nepalankių istorinių aplinkybių. To, kas prarasta, atgauti praktiškai neįmanoma, tačiau būtina fiksuoti lietuvybės pėdsakus plačiajame pasaulyje – tokiu tikslu veikia Valstybinės kultūros paveldo komisijos sukurta duomenų bazė U-PAVELDAS.

Istorinė, kultūros diplomatija »
5Y7A3025.JPG

Vasario 13 d. Bratislavoje Lietuvos Respublikos ambasadorius Austrijos Respublikoje Donatas Kušlys įteikė skiriamuosius raštus Slovakijos Respublikos Prezidentui Andrej Kiska.

Pokalbyje, vykusiame po raštų įteikimo ceremonijos, Prezidentas ir ambasadorius aptarė būdus, kaip toliau skatinti glaudų Lietuvos ir Slovakijos bendradarbiavimą, stiprinti dvišalius santykius ir plėtoti kultūrinius projektus. Susitikimo metu ambasadorius D. Kušlys pažymėjo, kad ekonominių ryšių potencialas tarp šalių dar nėra pilnai išnaudojamas, abi šalys turi puikias galimybes turizmo ir prekybos ryšių skatinimui.

Užsienio politika ir diplomatija »
IMG_20190111_184616.jpg

Sausio 11 d. Lietuvos ambasadoje Vienoje paminėta Laisvės gynėjų diena. Gausiai susirinkusiems lietuviams ir Lietuvos bičiuliams Austrijoje buvo pristatytas Gražinos Ručytės-Landsbergienės ir Agnės Marcinkevičiūtės dokumentinis filmas „Vytautas Landsbergis – laisvės keliu“, kuriame apžvelgiami 1990-1992 metų svarbiausi atkurtos Nepriklausomos Lietuvos politiniai įvykiai. Renginio svečius pasveikino Lietuvos Respublikos ambasadorius Austrijoje Donatas Kušlys. Vakaro garbės svečias Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, Lietuvos Respublikos ambasadorius prie Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos bei kitų tarptautinių organizacijų Vienoje Aurimas Taurantas pasidalino jaudinančiais prisiminimais apie lemtingosios Sausio 13-osios nakties įvykius Parlamente.

Lietuviai Austrijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
begimas Austrija.jpg

Lietuvos ambasada Austrijoje kartu su Austrijos lietuvių jaunimo sąjunga kviečia prisijungti prie bėgimo „Gyvybės ir mirties keliu“, skirto atminti Sausio 13-osios žygdarbį ir pagerbti 1991 m. žuvusius laisvės gynėjus

87659_6c880fd9db20a22ad936895118459a39.jpg

Gruodžio 17-18 dienomis užsienio reikalų ministro Lino Linkevičius vadovaujama Lietuvos delegacija dalyvavo Vienoje vykstančiame aukšto lygio ES-Afrikos forume. Forumą, skirtą bendradarbiavimui  inovacijų ir skaitmeninimo srityse skatinti, surengė Europos Sąjungos Tarybai pirmininkaujanti Austrija.

Užsienio politika ir diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata