Santuokos sudarymas užsienio valstybėje

Sukurta 2019.05.22 / Atnaujinta 2020.09.17 13:44

Jeigu Lietuvos Respublikos pilietis nori sudaryti santuoką Austrijos Respublikoje (nesvarbu, su kokios valstybės piliečiu), jo gali būti prašoma pateikti pažymą apie šeiminę padėtį (kad nėra kliūčių sudaryti santuoką).

Originalią pažymą apie šeiminę padėtį (kad nėra kliūčių sudaryti santuoką) išduoda Lietuvos Respublikos civilinės metrikacijos skyriai. Ši pažyma Austrijos Respublikos institucijai, kurioje registruojama santuoka, pateikiama su vertimu į vokiečių kalbą. Pažymą, patvirtinančią kliūčių sudaryti santuoką nebuvimą, galima užsisakyti ir elektroniniu būdu.

Originalią pažymą apie šeiminę padėtį (kad nėra kliūčių sudaryti santuoką) iš Lietuvos Respublikos civilinės metrikacijos skyriaus galima pareikalauti per Lietuvos Respublikos ambasadą Austrijos Respublikoje.

Šiuo atveju ambasadai pateikiama:

Sąskaitos rekvizitai:

UniCredit Bank Austria AG
Empfänger: Botschaft der Republik Litauen, Wien
IBAN: AT49 1100 0012 1001 1100
BIC: BKAUATWW

Dokumentai pažymai, patvirtinančiai kliūčių sudaryti santuoką nebuvimą, gauti yra perduodami Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Teisės departamento Civilinės metrikacijos skyriui. Pažymos išdavimas gali trukti 1,5-2 mėnesius.

Jums pageidaujant Lietuvos Respublikos ambasada Austrijos Respublikoje gali išduoti Konsulinę pažymą apie šeiminę padėtį (kad nėra kliūčių sudaryti santuoką) vokiečių kalba.

Apie tai, kokios pažymos Jums reikia, turėtumėte teirautis institucijos, kuriai bus pateikiama pažyma.

SVARBU:

Dėl atvykimo datos ir laiko reikalinga registruotis iš anksto elektroniniu būdu:  https://konsreg.urm.lt/visit/register/at1

 

Naujienlaiškio prenumerata